Yüz Mezoterapisi

Yüz mezoterapisi, son zamanlarda kadın ve erkeklerin sıkça tercih ettiği bir cilt yenileme ve gençleştirme işlemlerinden biridir. İşlemin ameliyatsız ve etkili sonuçlar vermesi nedeni ile büyük ilgi görmektedir.

Yüz Mezoterapisi Nedir?

Yüz mezoterapisi

Yüz mezoterapisi, cilt için faydalı olan birçok maddenin bir bileşen altında toplanması ve bu bileşenin küçük iğneler ile cilde enjekte edilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Uygulanan ilacın içerisinde cilt için gerekli olan bütün mineral, vitamin, kolajen ve protein maddeleri yer almaktadır.

Yüz mezoterapisi, cildin elastikiyetini geri kazanmasını, daha esnek ve parlak bir cilt elde edilmesini, cilt üzerinde oluşan leke ve ince kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır. Cilt pigmentasyonundaki değişimleri ve dengesizlikleri gidermekte, sarkmaların önüne geçmekte, derideki cansızlaşmayı yok etmekte, ciltteki aşırı yağlanmanın önüne geçmekte ve de cildin dış faktörler karşısında almış olduğu hasarları onarmaktadır. Cilt gençleştirme işlemi olarak tabir edilen yüz mezoterapisinde yüzün her bölgesine yeni bir yapılanma kazandırılmaktadır.

Bu uygulama sağlıklı olan her kadın ve erkek bireyde işe yaramaktadır. Uygulamanın yapılmaması gereken kişiler arasında ise mezoterapi iğnesi içindeki maddelerden birine ya da birkaçına alerjisi olanlar, hamile kadınlar, emziren anneler, kanser hastaları ve ilaç kullanımı gerektiren kalp hastaları yer almaktadır. Bunun yanı sıra cilt üzerinde aktif enfeksiyonu olan kişilere de işlem yapılmamaktadır.

Yüz mezoterapisi ile yüz gençleştirme yapılır.

Yüz mezoterapisi risk barındıran bir uygulama değildir. Kişinin kullanılan maddelere alerjisi olmadığı sürece, uygulama sonrasında risk yaratacak bir durum oluşmamaktadır. Uygulamanın ardından ciltte ufak ve kısa süreli morarmaların oluşması ile normaldir.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

İlaç Hazırlama Aşaması

Cilt için gerekli olan bütün vitamin, mineral ve kolajen gibi maddeler bir solüsyon haline getirilmektedir.

Dezenfekte Aşaması

Uygulama yapılacak olan cilt, özel ürünler ile iyice temizlenmekte ve güzelce dezenfekte edilmektedir.

Uygulama Aşaması

Hazırlanmış olan vitaminli ve kolajenli ilaç karışımı, 4 ya da 6 mm boyutundaki küçük iğneler ile cilt altına enjekte edilmektedir.

Uygulama Süresi

Yüz mezoterapisi, en fazla 25-30 dakika süren bir işlemdir. Hafif vakalarda 15 dakika da yeterli olmaktadır.

Yüz mezoterapisine başlamadan önce bazı anestezik krem ve solüsyonlar uygulanmaktadır. Bundan dolayı da uygulama esnasında acı hissi oluşmamaktadır. Çok nadir bir şekilde mezoterapi iğnesi yapılırken cilt altında hafif yanma hissi oluşabilmektedir.

Başlangıç olarak 1 ve 4 hafta aralıklar ile uygulanmaktadır. Ardından 3 ve 6 ayda bir tekrar seans yapılması uygun görülmektedir.

Yüz mezoterapisi, hafif vakalarda etkisini hemen ilk seansta göstermektedir. Ancak biraz daha ileri durumlarda ve kırışıklıkların söz konusu olduğu kişilerde 2 ve 3 seans sonrası sonuçların görülebileceği aşamadır.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 547 gönderi
  • 8.458 takipçi
  • 8 takip