Fokus Ultrason

Fokus Ultrason; en yeni cilt gençleştirme ve ameliyatsız yüz germe işlemlerinden biridir. Yıllara meydan okumak isteyen, kırışıklıklara ve yüzdeki sarkmalara savaş açmış olan kişiler için en ideal yöntemlerden biri olan Fokus Ultrasound, son yıllarda birçok kişi tarafından güvenle uygulanmaktadır.

Fokus Ultrason (HIFU) nedir?

Fokus ultrason cihazı yüz germe ve gençleştirme işleminde kullanılır.

Fokus Ultrasound, cildin 9 mm, 6 mm, 4,5 mm, 3 mm veya 1,5 mm altına fokuslanmış olan fokus ultrason cihazı ile termal enerji gönderimi sağlamaktadır. Cilt altına gönderilen bu termal enerji dalgaları, cildi olumlu birçok yönden etkilemekte ve daha genç ve sağlıklı bir yüz elde edilmesi sağlanmaktadır.

Ultrason, ciltte elastin ve kolajen üretimini arttırmaktadır. Bunun yanı sıra cildin canlanmasını ve yanak çizgilerinin giderilmesini de sağlamaktadır. Deride sıkılaşma olmasına yardımcı olan Fokus Ultrason HIFU, ameliyatsız yüz germe operasyonu olarak bilinmektedir. Gıdı bölgesinde küçülmeler ve sıkılaşma sağlayan Fokus Ultrason, çene, boyun ve yanak bölgelerinde de sıkılaşmayı arttırmaktadır. Yüzde oluşan ince kırışıklıkların da giderilmesini sağlayan bu yöntem, cildin eskisinden çok daha canlı, dinamik ve genç görünmesini sağlamaktadır.

Fokus Ultrason (HIFU) nasıl uygulanır?

Fokus ultrason cihazı yüz gerdirme yapılmaktadır.

Ultrason cihazı uygulama alanı üzerine değdirilmekte ve ciltle temas halinde olan cihazdan atış yapılmaktadır. İşlem esnasında ya da işlemden önce anestezik herhangi bir krem ya da solüsyon uygulamasına gerek olmamaktadır. Fokuslu Ultrason uygulama süresi 30 ile 60 dakika arasında değişmektedir. Buna neden olan da uygulama yapılacak olan alanın genişliğidir.

Fokus Ultrason (HIFU) Uygulama Alanları

Fokuslu Ultrasound yöntemi, özellikle yüz ve dekolte bölgesinde etkili olmaktadır. Yüz germe operasyonları ile birlikte de kullanılabilecek olan bir yöntemdir. Dekolte bölgesindeki ince çizgiler üzerinde kullanılmaktadır. Yüzde ise alın, çene, elmacık kemikleri ve yüzde oluşan kırışıklıklar üzerinde uygulanmaktadır.

Bu yöntem 35 yaşın üzerinde olan ve yüz ve dekolte bölgesinde gevşemeler, hafif çizgiler ve sarkmalar olan kişiler için uygun bir yöntemdir. Cildinde aşırı sarkmalar olan, yaşı oldukça ilerleyen kişiler için ise uygun bir işlem değildir.

Fokus ultrason hifu ameliyatsız yüz germe ve cilt gençleştirme sağlar.

Fokus Ultrason tedavisi, cilt altına termal enerji gönderilmesi şeklinde uygulanan bir yöntemdir. Bundan dolayı da herhangi bir risk taşımamaktadır. Uygulamadan sonra cilt üzerinde kısa süreli kızarıklıklar ve elmacık kemikleri gibi alanların daha belirgin bir şekilde ortaya çıkması gibi durumlar oluşması normaldir.

Fokuslu Ultrasound işlemi kesinlikle acı oluşumuna neden olmayan bir yöntemdir. Cilt üzerine sadece termal enerji verilmektedir. Cilt üzerinde herhangi bir yara, kesi ya da çürüme meydana getirmemektedir.

Fokuslu Ultrason (HIFU), genellikle tek seans olarak uygulanmaktadır. İleri vak’alarda ya da gerekli görüldüğü takdirde 2 ile 3. seanslar da uygulanabilmektedir.

Genellikle tek seans ile sınırlandırılmakta olan Fokuslu Ultrason (HIFU), etkisini ilk seanstan itibaren hemen göstermektedir. Oldukça etkili ve iyi sonuçlar veren bu yöntem, son dönemlerde yaşlanmaya karşı savaş açan birçok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 468 gönderi
  • 4.675 takipçi
  • 381 takip