Dermapen

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler cilt üzerindeki yaşlanma etkilerini gidermek ve bu belirtilerin tümünden kurtulmak için yeni yöntemlere başvurmaktadır. Bu yöntemlerden biri de dermapen yöntemidir.

Dermapen

Cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olan dermapen, son yılların en iyi cilt gençleştirme uygulamalarından biri seçilmiştir. Mikro iğneleme yöntemi ile uygulanmakta olan dermapen, birçok mikro iğnenin saniyede birçok kez cilde girip çıkması şeklinde uygulanmaktadır. Oldukça başarılı, tek başına yeterli ve birçok alanda da kullanılan bir yöntemdir.

Dermapen Mikro İğneleme Yöntemi

Temizleme Aşaması

Uygulama yapılacak olan alanca makyaj, yağ ve kir tabakası temizlenmektedir. Cilt dezenfekte edildikten sonra uygulama yapılacak olan alana saf hyaluronik asit uygulanmaktadır.

Uyuşturma Aşaması

Uygulama yapılacak olan el, yüz, boyun ya da diğer bölgeye anestezik bir krem uygulaması yapılarak cildin uyuşması sağlanmaktadır.

Uygulama Aşaması

Uyuşturulmuş olan cilt üzerine dermapen cihazı ile cilde dik bir şekilde atışlar yapılmaktadır. Mikro iğneleri sayesinde cildin alt tabakasına etki eden dermapen cihazı, cilt üzerinde minik delikler açılmasını sağlamakta ve cilde sürülen yararlı krem ve benzeri maddelerin cildin derinini inmesini hızlandırmaktadır.

İşlem Süresi

Uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre işlem süresi değişse de yaklaşık 30 – 40 dakika içinde işlem sonlandırılır.

Dermapen mikro iğleme yöntemi ile cilt yenileme yapılmaktadır.

Dermaroller, derinin sıkılaşması ve gergin bir yapıya kavuşması, ince çizgilerin yok olması, deri gevşemeleri ve çatlak gibi sorunların giderilmesi, akne, güneş lekesi ve benzeri lekelerin hafiflemesi hatta yok olması gibi etkilere sahiptir. Tüm bunların yanı sıra selülit gidermede, selülit oluşumunu önlemede, kolajen dokunun da gelişmesini sağlamaktadır. Uygulama yapılmak istenen bölgeye uygulanacak olan ürünlerin çok kısa sürede cilt altına nüfuz etmesini sağlayan dermaroller sayesinde bu işlemin gerçekleşmesine olanak tanımaktadır. Güneş lekeleri ve gözaltı morlukları gibi sorunların da giderilmesinde etkili olan dermapen, cildin ölü tabakadan arınmasını da sağlamaktadır.

Dermapen Mikro İğneleme Uygulama Alanları

 • El
 • Yüz
 • Saç
 • Boyun
 • Akne ve Lekeler
 • Çatlak
 • Selülit
 • Vücutta Doku Kaybı Olan Bölgeler
Mikro iğneleme işlemi ile ciltdeki lekeler, morluklar ve çizgiler giderilir.

Dermaroller işlemi cildinde yara izleri, güneş lekeleri, gözaltı morlukları, genişlemiş gözenekler, ince çizgiler, kırışıklıklar ve benzeri sorunlar olan, her cilt tipinde kişiye uygulanabilen bir yöntemdir. Hem kadılar hem de erkeklerde işe yaramaktadır. Hatta koyu tene sahip hastalarda uygulama çok daha iyi sonuçlar vermektedir.

Riskleri Var Mıdır?

Uzun yıllardır uygulanan, günümüzde de geliştirilmiş şekliyle kullanılan bir uygulamadır. Herhangi bir risk ya da yan etkiye sahip olmayan uygulama, cilt üzerinde geçici kızarıklıklar ve batma hissi oluşmasına neden olabilmektedir. Bu da doğal bir durumdur.

İşlem Acı Verir Mi?

İşlem öncesinde uygulama yapılacak olan alan anestezik etkisi bulunan uyuşturucu kremler ile uyuşturulmaktadır. Bu da işlem esnasında acı hissini ortan kaldırmaktadır.

Kaç Seans Sürmektedir?

4 hafta ara ile yani ayda 1 kez toplam 4 seans uygulama yapılması önerilmektedir.

Etkisi Ne Zaman Görülür?

Mikro iğneleme yöntemi olan dermapen, etkisini hemen hissettiren bir uygulamadır. Tam etki görmek için ise ikinci seans sonrasını beklemek gerekecektir.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
 • 547 gönderi
 • 8.458 takipçi
 • 8 takip