Cilt Bakımı

İnsan cildi hem iç hem de dış faktörlere bağlı olarak yıpranmakta, cilt üzerinde bazı deformiteler meydana gelmektedir. Stres, yaşam koşulları, alkol ve sigara kullanımı, çevresel faktörler ve cilde uygulanan yanlış bakım işlemleri nedeniyle cilt üzerinde birçok sorun söz konusu olabilmektedir. Bu sorunların tamamını ortadan kaldırmanızı sağlayacak olan cilt bakımı daha ferah ve sağlıklı bir cilde sahip olmanızı hedeflemektedir.

“Ciltte meydana gelen deformasyonların giderilmesi adına yapılan düzenli cilt bakımı uygulamaları, güzelliğinize güzellik katar.”

Medikal Cilt Bakımı

Cilt bakımı

Medikal cilt bakımı, cildin ihtiyaç duymuş olduğu bakımın şeklinin belirlenerek cilt tipine uygun bir bakım işlemin yapılmış olduğu uygulamadır. Analiz, temizleme, buhar terapisi ve nemlendirme gibi aşamalardan oluşan medikal cilt bakımı, kişilerin ihtiyacına göre değişim gösteren bir uygulamadır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılıyor?

Analiz Aşaması

Her cildin ihtiyaç duyacağı bakım kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Cildin neye ihtiyaç duyduğunu analiz etmek ve buna göre işlem yapmak için cilt bakımında ilk sırada analiz aşaması yer almaktadır.

Temizleme Aşaması

Cilt üzerinde birikmiş olan makyaj kalıntıları ve yağ, ciltten arındırılmaktadır. Bitkisel ürünler ile cildin hafifçe soyulması ve diğer işlem için hazırlanması sağlanmaktadır.

Buhar Terapi Aşaması

Buhar terapisi ile cilt üzerindeki gözeneklerin açılması sağlanmaktadır. Bu sayede cilt yağ ve siyah noktalardan çok daha kolay arınmaktadır. Cilde yüksek frekans verilmekte ve derinlemesine bir cilt temizliği sağlanmaktadır.

Nemlendirme Aşaması

Nemlendirme özelliği bulunan besleyici cilt bakım maskeleri uygulanarak işlem tamamlanmaktadır.

Uygulama Süresi

Medikal cilt bakımı yaklaşık 1 buçuk ile 2 saat arasında değişmektedir. Cildin ihtiyacı olan bakım uygulamalarına göre süre uzamakta ya da kısalmaktadır.

Cilt bakımının etkileri nasıldır? 

Cilt bakımı işleminde cilt temizleme yapılmaktadır.

Cilde bakım, cilt üzerinde biriken makyaj kalıntıları, ölü deri ve siyah nokta gibi unsurların ciltten uzaklaştırılmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra cildin fazla yağdan arınmasını sağlamakta, cildin sebum dengesinin kurulmasına yardımcı olmakta, ince çizgilerin görünümünü azaltmakta, iç ve dış faktörler nedeniyle ciltte oluşan yaşlanma belirtilerini gidermekte, cilt lekelerini ve yüz tonundaki eşitsizliği gidermektedir.

“Medikal cilt bakımı cildin nemini ve elastikiyetini geri kazanması da sağlanmaktadır.”

Kimlerde İşe Yarar?

İstisnasız her insanda işe yarayan bir yöntemdir. Cilt tipine uygun bakım yapıldığında ve kişinin şikayetleri de göz önüne alındığında, cilt bakımının kötü sonuç vereceği hiçbir insan bulunmamaktadır. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulama yapılabilmektedir.

Riskleri Var Mıdır?

Medikal cilt bakımı işleminde yenileme ve temizleme yapılmaktadır.

Kesinlikle risk taşımayan bir işlemdir. Medikal cilt bakımında cildin rahatlaması, daha yumuşak ve daha duru bir görünüm kazanması sağlanmaktadır. İşlemden sonra herhangi bir acı ya da yaralanma durumu yaşanmamaktadır. Cilt bakımı ve buhar terapisi nedeniyle ciltte hafif pembeleşmeler görülmesi de doğaldır.

İşlem Acı Verir Mi?

Kesinlikle acı veren bir uygulama değildir. Aksine cildin daha sıkı, daha taze, daha esnek ve daha ferah hissedilmesini sağlamaktadır.

Cilt Bakımı Kaç Seans Sürmektedir?

Cilt bakımında herhangi bir seans sayısı bulunmamaktadır. Günlük cilt bakım rutinlerinin yanı sıra 2 ya da 3 ayda bir medikal cilt bakımı yaptırılmalı, cildin ihtiyaç duymuş olduğu bütün maddeler cilde geri kazandırılmalıdır.

Etkisi Ne Zaman Görülür?

Cilt bakımının etkisi hemen işlemin yapıldığı andan itibaren görülmeye başlanmaktadır. Cilt gözeneklerinde rahatlamalar, ciltte bir gerginlik hissi, siyah noktaların arınmış olması ve daha birçok anlık etkisi bulunmaktadır.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 468 gönderi
  • 4.675 takipçi
  • 381 takip