Karbon Peeling

Karbon peeling lazer ışınlarından faydalanılarak yapılan cilt yenileme işlemidir. Bu işlemde sivilce izleri, cilt lekeleri, siyah tonlu dövmeler ciltten temizlenirken aynı zamanda gözeneklerin sıkıştırılması, kırışık ve sarkmaların giderilmesini sağlar.

Lazer ışınlarının dalga boyutu, atım sayısı kullanılacağı tedavi alanına göre değişkenlik gösterir.

Karbon Peeling Nasil Yapılır?

Karbon Peeling

Lazer öncesi cilde siyah renkli karbon solüsyonu sürülür. Yaklaşık 20 – 30 dakika cildin solüsyonu emmesi beklenir. Bekleme süresinden sonra fazla solüsyon ciltten temizlenir ve lazer uygulaması başlar.

Solüsyon lazerin cilt tarafında absorbe edilmesini kolaylaştırır. Lazer uygulaması ciltteki kolojenin artmasına neden olur, bu da cildin kendini yenileme yeteneğini arttırır. Uygulama sonrasında ciltte herhangi bir iz kalmaz.

Karbon Peeling Uygulama Alanlari

Karbon Peeling Kirişiklik Ve Sarkma Tedavisi

İşleminden sonra cilt kendini yenilemeye başlar, ciltte bulunan lifler kısalır ve sıkılaşır bunun sonucunda ciltteki ince kırışıklık ve sarkmalar tedavi edilmiş olur.

Kırışıklık ve sarkma tedavisinde genellikle 8 – 10 seans sürmektedir. Uygulama arasında 1 ile 3 hafta kadar süre bırakarak cildin kendini yenilemesi beklenir.

Güneş Lekesini Karbon Peeling İle Tedavisi

Lazer Karbon Peeling

Karbon peeling ’te kullanılan lazer sahip olduğu yüksek enerji sayesinde cilde renk veren pigmentlerdeki problemlerinde giderilmesini sağlar. Yoğun güneş ışınları nedeniyle oluşan güneş lekeleri lazer ışınları uygulanarak parçalanır ve ciltten temizlenir. Güneş lekeleri için uygulanan tedavi 4 – 6 seans arasında tamamlanmaktadır. Bu seanslar arasında da bir hafta ara verilmesi gerekir.

Karbon Peeling İle Akne Ve Sivilce İzi Tedavileri

İlgili bölgedeki cilt gözenekleri Solüsyon partikülleri ile doldurulur. Nanosaniyelik atımlarla yoğun lazer ışına maruz bırakılarak karbon partikülleri patlatılır. İşlem tamamlandığında hem izler temizlenmiş hem de cilde parlaklık kazandırılmış olur. İşlem 4 – 8 seans arasında tamamlanmaktadır.

Karbon Peeling Dövme Silme

Karbon peeling dövmeyi oluşturan renkleri hücresel boyutta parçalayarak vücut tarafından atılmasını sağlar. Siyah, lacivert, koyu mavi gibi renklere sahip dövmelerde başarılı sonuçlar vermektedir. Dövme ne kadar eski ise başarı oranı o kadar artar. Uygulama öncesi dövme bölgesine anestezik krem sürülür. Uygulama sonrası ise buz kompresi ile hissedilebilecek ağrıları önlenir.

Seans sayısı dövmenin niteliğine göre 4 ile 10 seans sürmektedir.

Kimler İçin Tercih Edilir?

Ailesinde cilt kanseri olmayan tüm erkek ve kadınlarda hiçbir yan etkiye neden olmadan rahatlıkla uygulanmaktadır. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde uygulamadan uzak durulmalıdır.

Karbon Peeling Sonrası

Cilt yenileme işlemi sonrası hafif bir kızarıklık ve ödem oluşabilir. Geçici olan bu etkiler güneşten koruyucu veya besleyici kremler ile kısa sürede giderilir.

Ankara’da lazer karbon peeling fiyatları, aşamaları ve sonuçları hakkındaki bilgiye doktor muayenesi sonrası erişilebilir.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 468 gönderi
  • 4.675 takipçi
  • 381 takip