Yüz Germe

Yüz germe ameliyatı birden fazla yöntem kullanılarak yapılabilir. Farklı yöntemle yaşlanmanın yüzde meydana getirdiği olumsuz etkileri en aza indirgemek için yüzde yapılan estetik cerrahi müdahaleye isimdir. Her iki cins içinde uygulanan yüz gerdirme operasyonları kişinin daha genç ve dinç görünmesi hedeflenir.

Yüz germe ameliyatı ile yüz gerdirme işlemi yapılmaktadır.Yüz germe ameliyatı bu alandaki derinin sarkmalar ve kırışıklıkların giderilmesini amacıyla uygulanan cerrahi müdahaledir. Yüzünü daha genç, güzel ve diri görünmesi amaçlanan operasyonlardır. Genel olarak yüzü, boyun ve çene olarak üç bölgedeki yaşlanma etkileri hedef alınır. Operasyonun başarısı hastanın yaş, cilt özellikleri vb. kişisel özellikleri ve ameliyatı gerçekleştiren operatör doktorun tecrübesine bağlıdır. Hasta doktorunun tavsiyelerine harfiyen uyduğu takdirde birkaç ay içinde yüz yeni görünümüne tamamen kavuşmuş olur.

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatı, cerrahi olarak hastane ortamında yapılmaktadır.Yüz germe oldukça detaylı ve kişiye has planlana bir estetik operasyondur. Hastanı yünün hangi bölgelerin ve ne kadar müdahale edileceği hasta ile birlikte çok dikkatli ele alınır. Yanaklar, göz çevreleri, kaşlar, alın, boyun, çene ve burun olarak değerlendirebileceğimiz bölgeler bir bütün olarak ele alınmalı ve en ideal görünümlü yüz bu bütün üzerinde değerlendirilmelidir.

Hastaya göre çok farklı içeriğe sahip olacak ameliyatta en önemli nokta doğru yerlerden kesiklerin alınması ve ileride cilt rengine dönüşerek görünmemesini sağlamaktır. Bu nedenle kesikler alın ile saç köklerinin birleştiği yerler, kulak arkası ve çene altından yapılır.

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Yüzün hangi bölge veya bölgelerinde çalışılacağına bağlı olarak 2 ile 3 saat arasında değişen sürelere sahiptir. Ağrılı bir ameliyat değildir, ağrı kesiciler ile var olan şikayetler giderilebilir. En kapsamlı yüz gerdirme operasyonlarında bile hasta aynı gün taburcu olabilir. Birkaç hafta içinde yüz yeni görünüşüne kavuşmuş olacaktır.

Yüz Gerdirme Estetiği

Yüz germe estetiği ile yüzde sarkmış deri toparlanır.

Yüz Germe Operasyonu öncesi: Öncelikle hastanın öyküsü iyi değerlendirilmelidir. Daha önce tedavi gördüğü uzun süreli tedaviler eğer varsa kronik hastalıkları mutlak dikkate alınmalıdır. Eğer ameliyat için herhangi bir engel söz konuş değil ise doktor ve hasta yüzün neresine ve ne şekilde müdahale edileceği konusunda detaylı bir planlama yapmalıdır ve ameliyat gününe karar verilmelidir.

Tüm cerrahi operasyonlar öncesinde olduğu gibi kan sulandırıcı ilaçlar ve gıdalar 10 gün önce kesilmelidir. Sigara ve alkol tüketimi en geç 2 hafta öncesin sonlandırılmalıdır. Ameliyatın niteliğine göre hasta bir gün hastanede kalabilir. Bu konuda doktorunuz sizi önceden bilgilendirecektir. Bu durumda yanınızda bir refakatçinin bulunması faydalı olacaktır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası gözler ve burun açıkta kalacak şekilde pansuman eşliğinde yüz sarılır. Şişlik, morluk, hafif uyuşukluk ve deride gerginlik görülebilir ve bunlar doğaldır. Şişlik, morlukları en aza indirgemek için hastaya boyunluk takılır. İlk yedi gün sonunda şişlik inmeye başlayacaktır. Yüz bandajınızın alınmasından sonra dikişler alınacaktır. Bu süreçte fazla yormayan hafif günlük işlerinizi yapabilirsiniz. Uyurken boyunluk takılmasında fayda olacaktır. Ameliyattan 15 gün sonra morluklar yavaş yavaş azalarak geçerek  hasta günlük hayatına rahatlıkla dönebilir. Yüzdeki his kaybı birkaç hafta devam edebilir,  tamamen ortadan kalkması birkaç ayı bulabilir.  İlk 6 ay kesinlikle direk güneş ışınından korunmalıdır. Kesinlikle solaryum kullanılmamalıdır. Hastadan hastaya değişse de 12 ay sonra artık yeni görünümünüz tam olarak oturmuş olur. Tüm bu bilgilerin dışında doktorunuz size vereceği özel tavsiyelere uymanız çok çok önemlidir.


Hlc Estetik Profile foto
@hlctipmerkezi
Özel
Ankara
HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 376gönderi
  • 2.738 takipçi
  • 501takip