Yüz Germe

Yaşlanmanın yüzde meydana getirdiği olumsuz etkileri durdurup en aza indirgemek için yapılan estetik cerrahi müdahaleye yüz germe işlemi denilmektedir. Yüz germe işlemi hem erkek hem de kadınlar için uygulanabilmektedir. Yüz germe ameliyatı sonrasında daha genç ve dinç görünüm sağlanabilir. Sarkma ve kırışıklıklar giderilebilir. Ayrıca bu operasyondan birkaç farklı yöntem ile yapılabilmektedir.

Genellikle yüz, boyun ve çene olarak üç bölge şeklinde yaşlanma etkilerinin giderilmesi hedeflenmektedir. Operasyonun başarısı hastanın yaşı, cilt tipi gibi kişisel özellikleri ve ameliyatı gerçekleştiren operatör doktorun tecrübesine bağlıdır. Hasta doktorunun tavsiyelerine harfiyen uyduğu takdirde birkaç ay içinde yüzü yeni görünümüne tamamen kavuşmuş olur.

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatı ile yüz gerdirme işlemi yapılmaktadır.

Yüz germe oldukça detaylı ve kişiye has planlanan bir estetik operasyondur. Hastanın yüzünün hangi bölgelerine ve ne kadar müdahale edileceği hasta ile birlikte çok dikkatli şekilde yapılacak muayene ile ele alınır. Yanaklar, göz çevreleri, kaşlar, alın, boyun, çene ve burun olarak değerlendirebileceğimiz bölgeler bir bütün olarak ele alınmalı ve en ideal görünümlü yüz, bu bütün üzerinde değerlendirilmelidir.

Hastaya göre çok farklı içeriğe sahip olabilecek ameliyatta en önemli nokta doğru yerlerden girilmesi ve ileride cilt rengine dönüşerek görünmemesini sağlamaktır. Bu nedenle kesikler alın ile saç köklerinin birleştiği yerler, kulak arkası ve çene altından yapılır.

Yüzü Gerdirme Estetiği

Yüz germe ameliyatı, cerrahi olarak hastane ortamında yapılmaktadır.

Yüz Germe Operasyonu Öncesi: Öncelikle hastanın öyküsü iyi değerlendirilmelidir. Daha önce gördüğü uzun süreli tedaviler varsa kronik hastalıkları mutlaka dikkate alınmalıdır. Eğer ameliyat için herhangi bir engel söz konusu değil ise doktor ve hasta yüzün neresine ve ne şekilde müdahale edileceği konusunda detaylı bir planlama yapmalıdır ve ameliyat gününe karar verilmelidir.

Tüm cerrahi operasyonlar öncesinde olduğu gibi kan sulandırıcı ilaçlar ve gıdalar 10 gün önce kesilmelidir. Sigara ve alkol tüketimi en geç 2 hafta öncesin sonlandırılmalıdır. Ameliyatın niteliğine göre hasta bir gün hastanede kalabilir. Bu konuda doktorunuz sizi önceden bilgilendirecektir. Bu durumda yanınızda bir refakatçinin bulunması faydalı olacaktır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Yüz germe estetiği ile yüzde sarkmış deri toparlanır.

Ameliyat sonrası gözler ve burun açıkta kalacak şekilde pansuman yapıldıktan sonra yüz sarılır. Şişlik, morluk, hafif uyuşukluk ve deride gerginlik görülebilir ve bunlar doğaldır. Şişlikleri ve morlukları en aza indirgemek için hastaya boyunluk takılır. İlk yedi gün sonunda şişlik inmeye başlayacaktır.

Yüz bandajınızın alınmasından sonra dikişler alınacaktır. Bu süreçte fazla yormayan hafif günlük işlerinizi yapabilirsiniz. Uyurken boyunluk takılmasında fayda olacaktır. Ameliyattan 15 gün sonra morluklar yavaş yavaş azalarak geçecek  hasta günlük hayatına rahatlıkla dönebilir. Yüzdeki his kaybı birkaç hafta devam edebilir. Tamamen ortadan kalkması birkaç ayı bulabilir.  İlk 6 ay kesinlikle direkt güneş ışınından korunmalısınız. Kesinlikle solaryum kullanılmamalıdır. Hastadan hastaya değişse de 12 ay sonra artık yeni görünümünüz tam olarak oturmuş olacaktır. Tüm bu bilgilerin dışında doktorunuzun size vereceği özel tavsiyelere uymanız çok çok önemlidir.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 468 gönderi
  • 4.675 takipçi
  • 381 takip