Boyun Dekolte Botoksu

Boyun dekolte botoksu ile boyun, dekolte kısmı ve gıdı bölgesi kırışıklıklarının ve sarkmalarının önlenmesi amaçlanır. Bu alanlara belli yaşlardan sonra müdahale edilebilir. Kişinin isteğine göre erken dönemde düşük dozlarla da müdahale etmek mümkündür. Amaç kırışan cildi gençleştirmek ve daha canlı bir görünüme kavuşturmaktadır.

Kırışıklık sorunları cilt yüzeyinde belli bölgelerde kendini gösterir. Aslında tüm vücut yüzeyinde gözlemlense de bazı bölgeler işlem sıklığı ile ön plana çıkar. Bunlar genelde yüz ve boyun bölgesidir. Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıkların tedavisi için ameliyatsız olarak boyun dekolte botoksu yapılmaktadır.

“Boyun ve Dekolte kırışıklıklarına botoks ile dur diyebilirsiniz.”

Boyun ve Dekolte Kırışıklıkları Tedavisi

Boyun dekolte botoksu ile kırışıklıklar ve çizgiler giderilir.

Boyun ve dekolte bölgesinde meydana gelen kırışıklığın giderilmesinde ameliyatsız olarak kullanılan yöntemlerden botoks ve dolgular tercih edilmektedir. Cerrahi operasyon olmak istemeyen kişilerin ilk tercihleri haline gelmiştir. İşlemin pratik ve çabuk sonuçlarının görülmesinden dolayı hastalar uygulamadan sonra memnun kalmaktadır. İnce çizgiler ve kırışıklıkların giderilmesi ile kişiyi daha genç bir görüntüye kavuşturur.

Boyun Botoksu

  • Boyun botoksu gerektiren durumların oluşum nedenleri farklılık gösterir. Nedenlerden birisi genetik faktörlerdir. Çünkü genetik öyküsünde erken kırışma yaşamış bireyler varsa o kişinin de cildi erken kırışabilir.
  • Cilt yapısıyla ilgilidir. Dayanıklı veya hassas ciltlere sahip kişilerde kırışma zamanı ve miktarı farklılık gösterir.
  • Çevrenin etkisiyle cilt kırışabilir. Dış etkenler zamanla cildi yıpratarak hasar meydana getirirler.
  • Yaşlanma en doğal kırışıklık nedenidir. Zamanla cilt elastikliği kaybeder.

Diğer bölgelerde olduğu gibi boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık da hemen göze çarpar. Bu durumdan rahatsız olan kişiler dekolte botoksu yaptırma ihtiyacı duyabilir.

Dekolte Botoksu

Dekolte botoksu ile dekolte bölgesinde meydana gelen kırışık ve çizgiler kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilmektedir. Dekolte bölgesinde uygulanacak olan botoks enjeksiyonu ile ince çizgiler giderilmektedir. Kişinin kırışıklarının yoğunluğu değerlendirilmektedir. Yoğun bir kırışma söz konusu olması halinde dolgu ile kombine bir işlem yapılır. Uygulamada amaç daha genç ve pürüzsüz bir görünüm elde etmektedir. Dekolte kırışıklıklarının tedavisi için yeterli miktarda uygulanan botoks ile işlem tamamlamaktadır.

Boyun Dekolte Botoksu İşlemine Karar Verme

Boyun ve dekolte bölgesine işlem yaptırmadan önce bir uzmana danışıp muayene olmak gerekir. Doktorunuz muayene sonucu size kırışıklık nedeninizi söyleyecektir. Nedenler bazen tedaviden daha önemlidir. Çünkü kırışıklığa neden olan etken ortadan kaldırılmazsa sorun tekrarlayabilir. Bunu gözlemleyen doktor en doğru tedavi yöntemini sizin için seçecektir.

Boyun dekolte botoksun amacı, boyun kaslarına botoks yapmanın amacı bu kasları zayıflatmaktır. Çünkü söz konusu kaslar kasılıp gevşeme işlemi sırasında bir süre sonra kırışıklığa neden olmaktadır. Hatta uzun süre kasılıp eski haline dönememe durumunda çizgiler derinleşmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmak bu kasları gevşetip sabitlemek mümkündür.

Botoksun etkisi ne kadar devam eder?

Yapılan kontroller sonucu botoks kararı alındıysa boyun dekolte botoksu işlemi için bilgilendirilirsiniz. Doktorunuzun muayenesi sonucu herhangi bir rahatsızlığınız ve engel teşkil edecek bir durumunuz yoksa boyun botoksu yaptırabilirsiniz.

Kırışıklıklardan kurtulmak için tek seans yeterlidir. Bu seans genel olarak diğer uygulamalarda olduğu gibi 15 dakika civarıdır. Duruma göre sürede azalma veya yükselme görülebilir. Uygulamadan birkaç gün sonra etki gözle görülür bir şekilde belirginleşir. Toplamda bu etki 4 ay kadar devam eder. 6 ay sonrasında ise tamamen biter. Yani 4. ayın sonunda etkiler azalmaya başlar. Kişinin isteğine göre 6 ay sonra işlem tekrarlanır ya da son bulur. Eğer işlem tekrar edilirse botoksun etkinliğinin daha uzun sürdüğü bilinmektedir.

Boyun Dekolte Botoksu Yaptırmanın Avantajları

Boyun dekolte kırışıklıklarına botoks yaptırmanın en büyük avantajı yöntemin cerrahi bir müdahale içermemesi. Bu nedenle ameliyat korkunuza da çare oluyor. İşlem sonrası yatak istirahati verilmiyor. Bu nedenle en rahat uygulamalardan bir tanesidir. Günlük yaşamınızda herhangi bir engel teşkil etmiyor. Botoks uygulandıktan hemen sonra rutinlerinize, görevlerinize kısacası normal hayatınıza geri dönebileceğiniz için de zaman kazanmış oluyorsunuz. Boyun dekolte botoksu yaşam kalitenizi olumsuz yönde etkilemek yerine aksine yükseltiyor.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 547 gönderi
  • 8.458 takipçi
  • 8 takip