Örümcek Ağı Estetiği

Zamana meydan okumak isteyen bütün bireyler, son yıllarda geliştirilmiş olan yöntemler ile gençliğini daima korumaya çalışmaktadır. Yaş almak ile meydana gelen ciltte sarkmalar, gevşemeler ve cildin sıkılığını kaybetmesi, hem kadınların hem de erkeklerin ortak sorunları haline gelmiştir. Bu tür sorunları ortadan kaldırmak için keşfedilen en yeni uygulamalardan biri olan örümcek ağı estetiği ile ilgili merak edilen bütün detayları paylaşacağız.

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Örümcek ağı estetiği, sorunlu cilt tabakası altına, insan vücudu ile uyumlu olan ameliyat iplerinin bir örgü gibi işlenmesi ile ortaya çıkmış olan bir yöntemdir. Yüz germe işlemleri için kullanılan ve ameliyatsız bir yöntem olan örümcek ağı estetiği, oldukça kolay fakat bir o kadar etkili bir yöntemdir.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Anestezi Aşaması

Örümcek ağı estetiği uygulanmadan önce cilde uyuşturucu etkisi bulunan anestezik bir krem uygulanmakta ve krem 30 dakika kadar uygulama bölgesinde bekletilmektedir.

Uygulama Aşaması

Uyuşmuş olan uygulama bölgesine iğnelere geçirilmiş olan ameliyat ipleri tek tek işlenmektedir. Örgü örer gibi ince bir dokuma işlemi yapılmaktadır.

Uygulama Süresi

Estetik uygulamasında 30 dakikalık uyuşturma bir yapılır. İğneler ile ipliklerin işlenme süresi ise iğnelerin sayısına göre değişmektedir. 1 saatlik bir işlem yeterli olmaktadır.

İple ağ estetiği sarkmış olan cildi toparlamaya, cildin gergin bir his kazanmasına, yumuşamış olan cildin eski sıkı ve diri haline kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Cildin ameliyatsız bir biçimde, üstelik de anında gerginleşmesine katkı sağlayan örümcek ağı estetiği, düşük bir yapıya sahip olan yüz, çene, yanak ve kaş bölgelerini kaldırmaya da yaramaktadır.

Yüz ve boyun bölgelerinde sıklıkla uygulanmakta olan bir yöntemdir. En çok tercih edildiği bölgeler arasında bu iki bölge yer almaktadır.

Yaş ya da çevresel faktörlerden dolayı yüz ve boyun gibi bölgelerinde sarkmalar meydana gelmiş olan kadın ve erkeklerin tamamında işe yarayan bir yöntemdir. İnce kırışıklıkların giderilmesini ve bir anda 10 yıla kadar gençleşmeyi sağlayan bu yöntem, sağlık sorunu olmayan herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilecek olan bir yöntemdir. Gebe ve kanser hastası olan kişilerde uygulanması çok sık tercih edilmemektedir.

Örümcek Ağı Estetiğinde Sıkça Merak Edilenler

Örümcek ağı estetiğinde güvenli midir? 

Örümcek ağı estetiğinde tamamen cilt ile uyumlu ameliyat iplikleri kullanılmaktadır. Bundan dolayı da herhangi bir risk taşımamaktadır. İşlem esnasında oluşan kızarıklıklar, uygulama bitince yapılan altın maske ve benzeri bakımlar ile giderilmektedir. Bunun dışında herhangi bir kesi ya da morluk işlem boyunca oluşmamaktadır.

Örümcek ağı estetiğinde acı oluyor mu? 

Örümcek ağı estetiğini uygulamadan önce cilde uyuşturucu bir krem sürülmektedir. Bundan dolayı hasta hiçbir acı hissi yaşamamaktadır.

Örümcek ağı estetiğiyle yüz germe kaç seans sürer? 

Tek seansta örümcek ağı estetiği tamamlanmaktadır. İşlem etkisini kaybettikten sonra yeni bir uygulama yaptırmak sorun olmamaktadır.

Örümcek ağı estetiğini yaptırdıktan sonra etkisi ne zaman görülür? 

Örümcek ağı estetiğinin etkisi hemen yapıldığı anda görülmektedir. En güzel sonuçları görmek için ise 2 hafta beklemek yeterli olacaktır.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 468 gönderi
  • 4.675 takipçi
  • 381 takip