Baby Botoks

Baby botoks son zamanlarda popüler hale gelmiş bir minimal botoks toksini enjeksiyon işlemidir. Bu botoks yönteminin asıl amacı yüzdeki altın oranın sağlanması, mimikleri koruyarak, ince kırışıklıkların ve çizgilenmelerin giderilmesidir. Yüzdeki doğal görünümün korunması adına son derece etkili bir yöntemdir.

“Baby botoks, donuk bir görünümün giderilmesi ile doğal bir görünüm kazandıran botoksdur.” 

Baby botoks işlemi ile doğal bir görünüm!

Baby botoks ile daha genç bir görünüm kazanabilirsiniz.

Yaş ilerledikçe özellikle kadınlarda kırışıklık tedirginliği başlar. Çeşitli yöntemler içinden en çok tercih edilen ise botoks uygulamasıdır.  Ama bu yöntem ile ilgili kafalarda soru işaretleri dolaşıyor. Çünkü bazı başarısız uygulamaları onları bu işleme karşı ön yargı sahibi yapabiliyor. Çünkü bilinçsiz ve gereğinden fazla yapılan enjeksiyonlar ile kişiler mimiklerini kaybedebiliyor. Donuk, sönük ve şaşkın ifadelerle dolaşan botokslu kişiler diğerlerinin fikrini değiştirebiliyor. Ama baby botoks uygulamasında böyle bir sorun yaşanmayacağını biliyor musunuz? Çünkü baby botoks işlemi en çok da bu sorunları ortadan kaldırıyor.

Baby Botoks Uygulamasında Nasıl Bir Yol İzleniyor ?

Yöntemin genel amacı kasları gevşeterek sabit ve rahat durmasını sağlamaktır. Yani zamanla kasılarak gevşemesi duran kaslara müdahale etmektir. Bunun için “botulinum toksininden” yararlanılır. Bu yöntemde kullanılacak toksin maddenin dozu son derece itinayla ayarlanır. Kişinin ihtiyacı olduğu kadar ve az miktarda doz tene enjekte edilir. Minimal botoks olarak da bilinmektedir.

Baby Botoks İşleminin Yapılışı Ne Kadar Süre Alıyor ? 

Botoks uygulamaları ortalama 15 dakika sürer. Bu kadar kısa bir sürede kırışıklık sorununuz son bulacaktır. Baby botoks ile hem yüzdeki derin çizgilerden kurtulup hem de mimiklerinizi korumuş olacaksınız. Etkisini görmeye başlamanız içinse birkaç gün beklemeniz gerekecek.

Baby Botoksu Diğerlerinden Ayıran Nedir ?

“Baby botoks” yönteminin pek çok kişiye umut olduğunu söyleyebiliriz. Nedeni ise diğer botoks işlemlerinin olumsuz taraflarını ortadan kaldırmasıdır. İşte farkları:

  • Baby botoksu işlemi uygulandıktan sonra yüze saf bir görünüm sağlar. Böylece rahatlıkla bu yöntemi tercih edebilirsiniz.
  • Mimiklerinizi kaybetmezsiniz. Çünkü mimik kaybetme sorunu gereğinden fazla doz kullanılmasıyla oluşur. Oysa sizin için uygun olan kırışıklık düzeyinize göre ve düşük ölçüde uygulama yapılmasıdır.

Baby botoksun düşük dozları sayesinde doğal bir görünümde olacaksınız. Yüzünüzde şaşkın bir ifade olmayacak ya da donuk ifadelere sebep olmayacak.

Tedavi Masrafları: Baby botox işlemi için net bir fiyat söylemek doğru değildir. Çünkü fiyatları belirleyen sizin cildinizdeki kırışıklıkların ölçüsü, yoğunluğu ve yapılan enjeksiyonların sayısıdır. Bu durumda en net cevabı doktorunuzla görüştükten sonra alabilirsiniz. Muayene sonrasında size net bir açıklama yapılacaktır.

Baby Botoksu Kimler Yaptırabilir?

Baby botoksu natürellikten yana olanlar yaptırabilir. Erken yaşlarda az miktarlarda başlanan botoksla ileri ki yaşlarını daha genç atlatabilir. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncuları gibi mimik kaybına uğramak istemeyen kişiler bu yöntemi tercih edebilir.Kadın ve erkek her yaş grubundan doğal bir görünümde botoks isteyen herkes yaptırabilir.

Baby Botoks İşleminin Yan Etkisi Var Mı? 

Botoks işlemlerinde uygulanan prosedüre benzer bir uygulama yapılmaktadır. Minik dokunuşlar ve uzman eller tarafından yapılması durumunda baby botoksunun herhangi bir yan etkisi olduğu söylenemez. Ancak işlem sonrasında ufak kızarıklar ulaşabilmektedir. Oluşan bu pembeleşme veya kızarıklık bir veya iki gün içerisinde geçer.

Baby Botoks Nasıl Ortaya Çıktı?

Baby botoksun ortaya çıkışının Amerika kaynaklı olduğu söyleniyor. Edinilen bilgiye göre Amerikalı yönetmen Martin Scorsese oyuncuların donuk bakışlarından şikayet etmeye başlamış. Bu durumda estetik uygulamaları eleştirmiş. Böylelikle yüz ifadesini değiştirmeyen estetik uygulaması arayışına girilmiş.

Bunun sonucu olarak baby botoks yöntemi ortaya çıkmıştır. Diğer yöntemlerden farkı kişinin cildini bir anda yüksek dozlarda botoksa maruz bırakmamasıdır. Bu uygulamada kişiler sabırlı olmalı ve yavaşça sonuç almaya çalışmalıdır. Yüz ifadelerini korumak için buna ihtiyaç vardır. Bu durumda donuk yüz ifadelerinin bütün kırışıklıkları tek seferde yok etme çabasından doğduğunu söyleyebiliriz.

“Baby botoks, kişinin mimik hareketlerine dokunmadan ve ifadeyi bozmadan yapılan doğal görünümlü oyuncu botoksu olarak da adlandırılır.”

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 547 gönderi
  • 8.458 takipçi
  • 8 takip