Aqua Peel

Cilt bakımında uygulanan yöntemlerin teknolojik gelişmeler ile desteklenmesi ile etkinlik derecesi daha da artış göstermiştir. Özellikle cildin kirlerden arınması için uygulanan yöntemlerin çeşitlenmesi her cilt tipine uygun bir metodun bulunmasını da mümkün kılmaktadır. Siz de aqua peel yöntemine bir göz atarak oldukça kapsamlı bir bakımdan geçebilir ve cildinizi yenileme imkanını elde edebilirsiniz. Suyla gelen güzellik olarak da bilinen bu uygulama ile cilt tazeliği ve nem dengesi sağlanmaktadır.

Aqua Peel Cilt Bakımı Uygulaması

Aqua peel cilt bakımının diğer yöntemlere göre farkları nelerdir. Yöntem hakkında bilinmesi gereken detaylar;

  • Yöntemin asıl amacı cildi kirlerden ve sivilceye sebebiyet verecek olan kalıntılardan temizlemektedir.
  • Herhangi bir zararlı materyalin kullanılması söz konusu olmadan uygulanan bir yöntem olduğu için doğallıktan yana olan kişileri oldukça memnun etmektedir.
  • Açık iltihaplı sivilceniz yoksa aqua peel yöntemi ile temizlik gerçekleştirebilir ve yeni sivilcelerin oluşumunu da engelleyebilirsiniz.
  • Aqua peel de bir vakumlama işlemi de söz konusudur. Bu da cildin alt katmanlarında bulunan kirlerin bile ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.
  • Bu yöntemi bir nevi dezenfekte işlemi olarak da nitelendirmek mümkündür.

Siz de kısa bir sürede uygun fiyatlar ile bu yöntemden faydalanabilir ve gençliğin anahtarını elde edebilirsiniz.

Aqua Peel Uygulaması İle Cilt Bakımının Aşamaları

1.Adım; Temizleme işleminde yapısında düşük dozlarda AHA (Alfa Hidroksit Asit) uygulanarak cilt gözeneklerinin açılmasına yardımcı olmaktadır. İşlemin süresi ortalama olarak 5 -10 dk. sürmektedir.

2.Adım; Ekstraksiyon uygulamasında cilt yapısında rahatsızlıklar giderilir. düşük oranda (Salisilikasit) cilde 5 – 10 dk. arasında uygulanmaktadır. Bakteri ve cilt parazitleri giderilir.

3.Adım; Cildi besleme uygulamasında az miktarda (Salisilikasit) cilde 5 – 10 dakika kadar uygulanmaktadır. Bu sayede cilt yapısındaki nem dengesi sağlanmaktadır.

Aqua Peel Özellikleri

Aqua Peel Cilt Bakımı

AhaSolution: S1 solüsyonu tüm cilt tiplerine uygundur. Cilt yapısındaki ölü derinin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Cildin temizlenmesinde ve yumuşamasına katkı sağlar.

BhaSolution: S2 solüsyonu akne lekeleri ve siyah noktaların temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Aqua peel uygulamasında uygulanacak solüsyon cilt sorunlarına göre belirlenmektedir.

EssenceSolution: S3 solüsyonu cildin nem dengesini korumaktadır. Kuru ve mat cilt yapılarında uygulanan bu solüsyon ile cilt nemlendirilir.

Hangi Cilt Tipleri İçin Aqua Peel Uygundur?

Aqua peel cilt bakımı, cilt tipleri için uygun yapıdadır. İşlem sırasında uygulama derecesi farklılık göstermektedir. Yağlı ciltlere farklı bir aralıkta kuru ciltlere farklı bir aralıkta uygulama yapılır. Bu nedenle cilt tipiniz ne olursa olsun yönteme kullanıma alınabilir. Fakat cilt bakım işlemlerinin sivilceli olan ciltlere uygulanmaması tavsiye edilmektedir. Özellikle peeling yani cilt derisini yenilemek amacı ile ölü derilerden kurtaran yöntemlerin sivilceli ciltlerde reaksiyona sebep olabileceğinin de altı çizilmelidir.

Aqua Peel’le Yapılan Cilt Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aqua peel cilt bakımı uygulamasından sonra şiddetli güneş ışınlarına maruz kalmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Güneş ışınları ve rüzgarı havaların ciltte tahrişi artırabildiği de dikkat edilmesi gereken detaylar arasındadır.

Temizleyici Seçimi: Günlük olarak kullanmanız gereken temizleyiciler konusunda da bakım sonrası dikkatli olmalısınız. Uzmanların size önerdiği yumuşak yapıdaki ürünlerin kullanılması tavsiye edilmektedir.  Bazı temizleyiciler oldukça tahriş edici bir yapıda olduğu için bakım sonrası hassaslaşan cildin daha da hassas bir hale gelmesine neden olabilmektedir. Çok kısa bir süre içerisinde cilt bakımınızı bir üzene oturtarak cildinizin göz alıcı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Ankara aqua peel fiyatları hakkında bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 547 gönderi
  • 8.458 takipçi
  • 8 takip