Akne ve Sivilce İzleri Tedavisi

Hemen hemen herkes hayatının küçük bir döneminde de olsa akne ve sivilceler ile baş etmek zorunda kalmıştır. Bazı kişilerde ise akne ve sivilcelerin yaratmış olduğu olumsuz etkiler çok daha fazla olmuştur. Akne ve sivilcelerin cilt üzerinde lekelenmelere sebep olması oldukça sık karşılaşılan durumlardandır. Akne ve sivilce izleri tedavisi ile bu izlerden kurtulmak ve çok daha pürüzsüz bir cilt elde etmek mümkündür.

Akne Lekeleri ve Sivilce İzleri Tedavileri

Akne izleri tedavisi

Akne ve sivilce izlerini gidermek için uygulanmakta olan birçok farklı ve yeni yöntem bulunmaktadır. Kimyasal peeling, lazer tedavisi, dermapen, mezoterapi ve altın iğne gibi yöntemler, akne ve sivilce izlerini gidermek için kullanılan en yeni ve en etkili yöntemler arasında yer almaktadır. Bu yöntemler tek başına uygulanabildiği gibi, ileri vakalarda birbiri ile kombine bir biçimde uygulanabilen daha etkili tedaviler de söz konusu olmaktadır.

Akne izi tedavisi, cilt üzerinde akne ve sivilcelerden dolayı oluşmuş olan bütün hasarı ve lekelenmeleri gidermek için uygulanan tedavi yöntemidir. Akne izlerinin ciltte yarattığı olumsuzlukları gidermek, kişiyi daha yaşlı, yorgun ve kusurlu gösteren lekeli cilt görünümünden kurtarmak ve cildin yeniden yapılanmasını sağlamak için bu yöntemler kullanılmaktadır.

Akne ve Sivilce İzleri Tedavi Yöntemleri

PRP Uygulaması

Bu uygulama, kişinin kendi kanı ile yapılmakta ve alınan az miktarda kan santrifüj makinesinde zengin maddeler yönünden ayrıştırılmaktadır. Elde edilen mineral ve platelet yönünden zengin kan mikro iğneler ile cilt altına enjekte edilmektedir.

Dermapen

Dermapen yöntemi, leke gidermede en etkili yöntemlerdendir. Mikro iğneler ile lekeli bölgelere saniyede birçok kez atış yapılmakta ve cildin kendini yeniden yapılandırması ve onarması sağlanmaktadır.

Mezoterapi

Leke tedavisi için kullanılan bazı etken maddelerin küçük iğneler yardımı ile cilt altına enjekte edildiği leke mezoterapisi, sivilce ve akne izlerini gidermektedir.

Altın İğne

Bu yöntemde de ucunda altından yapılmış mikro iğneler bulunan fraksiyonel radyo frekans aleti ile cilt altına frekanslar gönderilmektedir. Cildin yenilenmesini, gençleşmesini ve lekelerden arınmasını sağlayan bu yöntem de son yıllarda sıkça uygulanmaktadır.

Sivilce izleri tedavisi için altın iğne, mezoterapi, dermapen uygulamaları kullanılır.

Sivilce lekeleri tedavisi, akne ve sivilce nedeniyle cildinde, yüz, boyun, dekolte ve sırt bölgesi gibi alanlarda lekelenmeleri olan bütün kadın ve erkeklerde işe yaramaktadır. Şikayetin büyüklüğüne göre uygulama şekli değişkenlik gösterebilecek olsa da akne ve sivilce izine sahip olan tüm bireylerde uygulamalar işe yaramaktadır. Hamile ve emziren kadınlarda, kanser hastalarında ve felç geçmişi bulunan kişilerde uygulamaların yapılmasından kaçınılmaktadır. En yeni teknoloji ile uygulanmakta olan ve cilde ihtiyacı olan maddeleri geri kazandırmak üzerine dizayn edilen yeni nesil akne ve sivilce lekesi tedavilerinde risk meydana gelmemektedir. Uygulamalar herhangi bir alerjik reaksiyona da sebep olmamaktadır.

Bahsetmiş olduğumuz hiçbir leke tedavisi işlemi acı vermemektedir çünkü uygulamalardan önce anestetik etkiye sahip kremler ile bölge uyuşturulmaktadır.

Bahsetmiş olduğumuz bütün leke tedavisi yöntemleri hafif vakalarda 1 ya da 2 seans sonrasında sonuç vermektedir. İleri vakalarda ise 4-6 seans arasında uygulama yapmak gerekebilmektedir.

Sivilce izleri tedavisi için uygulanan yöntemlerde sonuç hemen alınmakta ve ilk seansta etkisi görülmektedir.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 468 gönderi
  • 4.675 takipçi
  • 381 takip