Yanak Dolgusu

Bazı kişilerin yanakları ne yapsalar da hep çökük durur. Yüz tipiyle ilgi olduğu için bu durumdan çoğu kişi şikayetçidir. Kilo almayla bile bu sorun çözülmez. Çünkü yüzün belli bir oranı vardır. Yanakların orantılı olarak hacim kazanması için çeşitli müdahalelerin uygulanması gerekmektedir. Yanaklara özel olarak dolgu yaptırmak isterseniz bu sorununuzdan kolayca kurtulabilirsiniz. Bu işlemle yanakların daha genç, dolgun ve hacimli görünmesi amaçlanır.

Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu

Yanak dolgusu ile yanak dolgunlaştırma ve gençleştirme yapılır.

Yanak dolgusu yüzün diğer bölgelerinin yanı sıra özel işlem gerektiren durumlarda tercih edilir. Genel olarak botoks yöntemi ile kırışıklık düzeltme uygulaması yapılır. Botoks uygulamasının yetersiz olduğu durumlarda ek olarak dolgu yöntemi tercih edilir.

“Hyaluronik asit yanak dolgusu ile elmacık kemiklerinin daha belirgin olması sağlanabilir.” 

Yanak dolgusu maddeleri arasında bulunan hyaluronik asit cildi nemli tutmada önemlidir. Bulunduğu bölgedeki dokulara su taşıyarak o bölge de uzun süre kalmasını sağlar.

  • Elmacık kemiklerinin daha belirgin olmasını isteyenler elmacık kemiği dolgusu yaptırabilir.
  • Alın ve çene çıkıklığından rahatsız olanlar dolgu işlemini tercih edebilir.
  • Göz çukurluğuna sahip kişiler üzerinde başarılı etkiye sahiptir.
  • Burnun karakteristik yapısının belirginleşmesini isteyenler dolgu uygulamasından yararlanabilir.

Çünkü yanaklardaki doğru oran bulunduğunda diğer bölgeler de simetrik olarak görünecektir.

Yanak dolgusu

Yanak dolgusu her şeyden önce ameliyat korkusu olanlar için en iyi yöntemdir. Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmez.Bu işlem sırasında yüzünüzdeki başka sorunların giderilmesini de isteyebilirsiniz. Yani diğer bölgelerdeki kırışıklık sorunlarının çözülmesi de aynı seansta mümkündür. İşlemler sonrası etkinlik süresi ise kullanılan maddelere de bağlı olarak 6 ay ile 1 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

Yanak Dolgunlaştırma Yağ Enjeksiyonu Yöntemi 

Yanak dolgunlaştırmak için yağ enjeksiyonunun tercih edilmesi git gide yaygınlaşmaktadır. Estetik operasyonlarda cildin gençleştirilmesi için bu yöntemin etkinliği artmıştır. Bu nedenle de uzmanlar tarafından en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaya başlamıştır.

Bu yöntemin önemi: Yağ enjeksiyonu ile söz konusu yağ hücreleri enjekte edildiği bölgede yaşamaya devam eder. Aynı zamanda dolgu işlemi de gerçekleştirilmiş olur. İşlemin süresi yağ hücrelerinin yaşam süresiyle ilgilidir. Bu hücrelerin ölmemesi için yağ alım tekniklerinde uzman kişiler tercih edilmelidir. Kullanım tekniklerin yanında kullanılacak aletler de önem kazanmaktadır.

“Yanak dolgunlaştırma işleminde kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak, çöküklükler giderilebilir.” 

Yanak Dolgusu İşlemini Neden Tercih Etmeliyim ?

Yanak dolgusu işlemini en çok cerrahi müdahaleden korkan kişiler tercih etmektedir. Dolgu işlemi ile korkularınızı yenebilirsiniz. İşlem uygulanmadan önce lokal olarak uyuşturmak için özel kremler sürülür. Böylece acı hissinizi en aza indirmek amaçlanır. İşlem sonrasında herhangi bir kesi izi bulunmaz. İnce iğneler yardımıyla yapılan bu uygulama sonrasında sadece minik kızarıklıklar meydan gelebilir. Bu kızarıklıklar çok kısa bir süre sonra kendiliğinden kaybolacaktır. Hem pratik hemde acısız olan bu yöntem son yıllarda en çok tercih edilen işlemlerdendir.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 547 gönderi
  • 8.458 takipçi
  • 8 takip