Ameliyatsız Yüz Germe

Belirli bir yaştan sonra hem iç hem de dış faktörler nedeniyle cilt üzerinde aşağıya doğru sarkmalar meydana gelmektedir. Özellikle yüz bölgesinde bu etkiler çok daha sık görülmektedir. Bu tür sorunları ortadan kaldırmak için birçok yüz germe yöntemi uygulanmaktadır. Hatta bu yöntemler arasında son zamanlarda oldukça popüler olan, ameliyatsız yüz germe işlemleri de bulunmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme

Ameliyatsız yüz germe

Ameliyatsız yüz germe, elastikiyetini kaybeden ve yer çekimi, hayat şartları, yaş almanın getirmiş olduğu süreçler ile baş edemeyip sarkmalara uğrayan cildi eski haline getirmek için kullanılan bir yöntemdir. Birçok farklı teknik ile karşınıza çıkan ameliyatsız yüz germe, örümcek ağı estetiği, fraksiyonel radyo frekans (altın iğne) ve fokus ultrason hifu gibi yöntemler ile uygulanmaktadır.

Ameliyatsız yüz gerdirme, yüzde oluşan sarkmaların giderilmesi, yüz yapısının eski haline geri dönmesi, ince kırışıklıkların ortadan kaldırılması, cildin eski elastikiyetini geri kazanması ve daha birçok olumlu etkiye sahiptir. Yüzde eksilmiş olan kolajen bağların yeniden yapılanması ve yaşlı ifadeden insanı kurtarması da ameliyatsız yüz germenin etkileri arasında yer almaktadır. Cildin daha genç ve daha gergin görünmesini sağlayan ameliyatsız yüz germe işlemleri, uzun yıllardır uygulanan teknikler arasındadır. Bu işlemlerin kaşları da kaldırıcı bir etkisi bulunmaktadır.

Ameliyatsız yüz gerdirme işlemlerinde sarkmalar giderilmektedir.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri tamamen risksiz uygulamalardır. İşlem sırasında yüzde kesi, hasar ya da çürük gibi sorunların oluşması mümkün olmamaktadır. Uygulamalardan sonra ciltte geçici kızarıklıkları oluşması ise normaldir.

Ameliyatsız yüz gerdirme, yüzünde ince kırışıklıklar, düşük ve sarkmalar olan kadın ve erkeklerin tamamında işe yaramaktadır. Yaş itibariyle ya da çevresel faktörlerden dolayı bu tür sorunlar yaşayan herkeste etkili olan ameliyatsız yüz germe, kanser hastaları, gebe ve emzirmekte olan annelere uygulanması tercih edilmeyen yöntemlerdir. Bununla birlikte uygulama bölgesinde açık yarası bulunan kişiler için de uygun değildir.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları

Fokus Ultrason Hifu

Ultrason hifu cihazı ile yüz bölgesine ısı enerjisi yaymakta olan ses dalgaları iletilmektedir. Bu işlem için fokus ultrason cihazının yüz bölgesi ile teması sağlanmakta, ses dalgalarının cildin en derinlerine nüfuz etmesi işlemi gerçekleştirilmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği

Bu yöntemde cilt ile uyumlu ameliyat iplikleri kullanılmaktadır. İnsan vücudu ile uyumlu iplikler yüz bölgesindeki sarkmaların giderilmesi için yüzün altına işlenmektedir. Bir süre sonra örümcek ağı estetiği ipleri vücutta kaybolmaktadır.

Uygulama esnasında herhangi bir acı oluşmamaktadır. Örümcek ağı yönteminde ise uygulama yapılacak alana anestezik uygulamalar yapılmaktadır. Bu sayede sıfır acı hissi yaşanmaktadır. Bu tür işlemlerde tek seans yeterli gelmektedir. Tek bir seansın 2 ile 3 yıl kadar etkisi sürmektedir. Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde etki hemen görülmektedir. Daha iyi sonuçlar için ise 2 ay beklemek gerekecektir.

Altın İğne

Altın iğne yönteminde, ucunda altından yapılmış mikro iğneler bulunan cihaz kullanılmaktadır. Bu iğneler sayesinde yüzdeki cildin sorunlu tabakalarına onarıcı etki yapan radyo frekansları gönderilmektedir. Bu sayede yüz daha gergin ve dinamik bir yapı kazanmaktadır.

Yüz gerdirme estetik operasyonlarından bir diğeri de cerrahi operasyona gerek duyulmayan (Fraksiyonel Radyo Frekans Altın İğne) yöntemidir. Mikro altın iğneler cilt alt yapısına etki eder. Vücudun savunma mekanizmasını tetikleyen bu ısınma ile cilt dokusu kendini yenilemeye başlar. Cildin esnekliği artar, cilt daha parlaklığı artar ve hücresel düzeyde yenileme artar. Yüz daha genç bir görünüşe kavuşur.

Yüz germe estetik müdahalesinin yöntem ve şekline hasta talepleri ve doktorun profesyonel görüşleri ortak değerlendirilerek karar verilmesi gerekir.

Ameliyatsız yüz germe olarak tanımlama bu estetik müdahale çok kısa sürede birkaç seansta genç ve taze görünüme sağlanma amaçlanır. Ameliyattan çekinen, kısa sürede sonuç almak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Yüz gerdirme ameliyatında yapılan değişikliklere göre daha kısıtlı bir estetik müdahale söz konusudur. Cildin esnekliği, parlaklığı artar ve hücresel düzeyde yenileme hızlanır. Yüz daha genç bir görünüşe kavuşur.

Fraksiyonel radyo frekans altın iğne uygulaması sonrası hasta aynı gün eski hayatına hiçbir kısıtlama olmaksızın geri dönebilir. Etkisi ile 3 yıl arasında sürmektedir. Bu süre yaşa, cildin elastikiyetine ve kişinin yaşam biçimine göre değişmektedir. Kanserli hastalarda kesinlikle uygulanmaz.

Ameliyatsız Yüz Germe Hakkında Sorulan Sorular

Yüzümün neresini ve hangi yöntemle gerdirmeliyim?

Tecrübe ve hasta ile kurduğu iletişime güvendiğini bir estetik cerraha danışarak görüşlerini almanız en iyi başlangıç olacaktır.

Yüz germe hangi yaştaki kişilere yapılır?

Yüzde görülen yaşlanma etkilerine göre 30-85 yaş arası kadın –erkek herkese yapılabilir.

Yüz Germe ameliyatı ile kavuştuğum yeni görünümüm ne kadar sürer?

Hastanın yaşam biçimi, alkol, sigara kullanımı vb. etkenlere bağlı olarak 7-10 yıl arasında ameliyatın etkileri korunur. Yaşlanmayı da unutmamak gerekir.

Ameliyat sonrası işime ve günlük hayatıma ne zaman dönebilirim.

Ameliyatın niteliğine göre 10 içinde normal hayatınıza dönebilirsiniz ancak yaklaşık bir yıl yüzünüze her zamankinden fazla özen göstermeniz. Estetik operasyonun etkilerini çok daha uzun süre koruyabilirsiniz. Doktorunuzu tavsiyelerine mutlaka uyun.

Bu ameliyatın maliyeti ne kadar ve sigorta ödüyor mu?

Ameliyatın maliyetini operasyonun yöntemi ve içeriği belirleyecektir. Yüz gerdirme ameliyatları devlet ve özel sağlık sigortalarının kapsamı dışındadır.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 468 gönderi
  • 4.675 takipçi
  • 381 takip