Ameliyatsız Estetik Uygulamalar

Estetik operasyonlarda günümüzde cerrahi müdahale dışında, iyileşme süresi kısa olan ve pratik bir şekilde uygulanan “ameliyatsız estetik” yöntemleri sıkça tercih edilmektedir. Tıpta kullanılan teknolojinin artış göstermesi ile beraber hemen her alandaki operasyonlarda ameliyatsız uygulamalar gelişmeye devam etmektedir. Bu operasyonlarda yüz ve vücut gençleştirme işlemleri yapılmaktadır.

Cerrahi müdahalelerde olduğu gibi ameliyatsız estetik uygulamalarında da yaş aralığı önemlidir. Muayene sonrasında doktor tarafından uygunluk belirlenecektir. Çok kısa bir tedavi süresi ile çabuk iyileşme isteyen hastalar ameliyatsız estetik uygulamalarını tercih edebilirler. Diğer bir adıyla medikal estetik olarak da adlandırabiliriz.

Ameliyatsız estetik uygulamalarında cilt bakımı, lazer uygulamaları ve dolgu, botoks işlemleri yapılmaktadır. Bu noktada en çok dikkate alınması gereken nokta işlemi gerçekleştirecek olan kişinin uzman olması ve merkezin de şartlara uygun olmasıdır. Yapılan işlemler tek başlarına uygulanabildiği gibi cerrahi operasyonlara ek işlemler olarak da yapılabilmektedir.

Ameliyatsız yüz germe, boyun germe uygulamalarında, saç prp, prp, dermabrazyon, lazer epilasyon,  mezoterapi, bölgesel zayıflama işlemleri kadınların ve erkeklerin sıkça talep gösterdiği ameliyatsız uygulamalardandır. Saç simülasyonu uygulamasını da ameliyatsız yöntemlere dahil edebiliriz.

Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde ameliyatsız estetik uygulamalarında artış görülmektedir. Fokus ultrason, altın iğne tedavisi, gençlik aşısı, somon dna aşısı, kimyasal peeling ve yüz germe işlemleri ile yüz gençleştirme ve cilt yenileme gerçekleştirilir.

Ameliyatsız estetik uygulamalar kapsamında dudak şekillendirme de büyük bir talep görmektedir. Dudakların özellikle üst kısmının ince olmasından yakınan kadınların ufacık dokunuşlar ile yüzlerine yeniden bir hoş görünüş kazandırmaları mümkündür. Bunun için dikkate alınması gereken temel özellikler;

  • Öncelikli olarak dudağın dış kısmına bir kontur işlemi uygulanmaktadır. Bu kontur işleminin sonrasında dudak çok daha belirgin bir hal almaktadır.
  • Kontur işleminin uygulanması için en azından az da olsa belirgin olan bir dudak çizgisine sahip olmalısınız.
  • Dudaklarda kullanılan dolgu materyalinin belirli aralıklar ile yenilenmesi gerekmektedir. Bu nedenle tek bir sefer yapılarak ortadan kalkacak bir işlem arıyorsanız doğru yerde değilsiniz demektir. 3-5 ay aralıklar ile işlemi tekrarlamak sizin için bir sorun teşkil etmiyorsa hyaluronik asit dudak dolgusu  ameliyatsız bir biçimde tamamlayabilirsiniz. Bu işlemlerin maliyeti de diğer yöntemlere göre çok daha makul olacaktır.
@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 468 gönderi
  • 4.675 takipçi
  • 381 takip