Kalıcı Makyaj

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri olan kalıcı makyaj, özelikle çalışan ve sürekli bakımlı görünmek isteyen kadınların tercihleri arasında yer almaktadır.

Kalıcı Makyaj (Kaş dövmesi) Nedir?

Kalıcı makyaj

Mikro pigment uygulamasıdır. Bu uygulama ile istenen alanda kalıcı bir etki oluşması sağlanmaktadır. Uygulama kişiye özel tek kullanımlık iğneler ile gerçekleştirilmektedir. Kaş, dudak ya da göz kapağına uygulanmakta olan kalıcı makyaj uygulamasında hat belirlemek asıl amaçtır.

Kalıcı dövmesi, sürekli bakımlı görünmenizi ve çok daha kusursuz hatlara sahip olmanızı sağlamaktadır. Kaş ve dudaklara yapılan kalıcı kontür uygulaması sayesinde çok daha net ve kusursuz bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Yapılan kalıcı makyaj uygulamalarından olan eyeliner uygulaması da her zaman daha net, daha belirgin ve daha büyük gözlere sahip olmanızı sağlamaktadır. Kaş kontörü uygulaması ise kaşlarda ki boşlukların doldurulması için en ideal yöntemdir. Çeşitli hastalıklardan dolayı kaşları dökülmüş olan kişilerin kaşlarını yeniden varmış gösteren bu uygulama, kaşların en ideal biçimde görünmesini sağlamaktadır.

Kalıcı Makyaj Uygulama Alanları 

Kalıcı makyajın uygulandığı birçok alan vardır. Kaş, dudak ve gözde uygulanmakta olan kalıcı makyaj, kaş kontür, dudak kontür ve eyeliner uygulaması olarak karşınıza çıkmaktadır.

Kalıcı makyaj kaş dövmesi uygulaması ile kaşlar yeniden şekillendirilir.

Bu uygulamayı yaptırmak isteyen herkes için uygundur. kaş için yaptırmak isteyen kadınlar, herhangi bir hastalığa sahip olmadığı sürece bu işlemi yaptırabilmektedir. Kanser ve benzeri hastalıklar nedeni ile kaşları dökülmüş olan kişilerde, kaşlarında sonradan ya da doğuştan boşluklar olan kişilerde ve yaşlılık nedeniyle kaşlarını yavaş yavaş kaybeden kişilerde oldukça işe yaramaktadır. Hem erkek hem de kadınların bu işlemi yaptırmak için hiçbir engeli bulunmamaktadır.

Kişiye özel tek kullanımlık iğneler kullanılmaktadır. Kullanılan boyalar da tamamen bitkisel içeriklidir. Bundan dolayı herhangi bir alerjik reaksiyona ya da başka bir riske neden olmamaktadır.

Kalıcı Makyaj (Kaş dövmesi) Nasıl Yapılır?

Pigment Belirleme Aşaması

Kaş dövmesi ve diğer kalıcı makyaj uygulamaları için kişinin cilt rengine ve yüzüne uygun renk pigmentleri belirlenmektedir.

Uyuşturma Aşaması

İşlem esnasında acı hissi oluşmaması için anestezik etkisi bulunan krem uygulaması yapılmaktadır.

Uygulama Aşaması

Cilt için uygun olan renk pigmentlerine sahip olan boya, kişiye özel iğne ve uygulama tabancası ile uygulama yapılacak olan bölgeye işlenmektedir.

Kaş dövmesi ile seyrek ve belirsiz kaşlar yeniden şekillendirilir.

Uygulama yapılmadan önce anestezik etkisi bulunan kremler sürülmekte ve bölge uyuşturulmaktadır. Bundan dolayı hiçbir acı hissi yaşanmamaktadır.

İşlem için tek seans yeterli olmaktadır. Kişinin cilt rengi, cilt yapısı ve benzeri etkenler ile bu işlemin kalıcılığı 2 ile 5 yıl arasında değişmektedir.

Kaş belirginleştirme ve diğer tüm kalıcı makyaj uygulamaları, bu uygulamalar yapıldığı anda istenen sonucu vermektedir. Kaş belirginleştirme işlemlerinde uygulanan boyanın fazla olan miktarının vücuttan atılması için 5 güne ihtiyaç duyulmaktadır. 5 gün sonra kaşların rengi ve şekli tam olarak belli olmaktadır.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 468 gönderi
  • 4.675 takipçi
  • 381 takip