Ameliyatsız Boyun Germe

Hem kadın hem de erkeklerin belli bir dönemden sonra ortak sorunu haline gelen boyun sarkmaları, günümüzde birçok yöntem kullanılarak önüne geçilebilen sorunlar arasında yer almaktadır. Üstelik ameliyatsız boyun germe işlemleri de yapılmaktadır. Ameliyatsız boyun germede kullanılan yöntemler ve etkileri nelerdir bütün detayları ile paylaşıyoruz.

Ameliyatsız Boyun Germe Yöntemleri

Ameliyatsız boyun germe

Ameliyatsız boyun germe, herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan boyun bölgesindeki deformasyonların giderilmesi işlemidir. Bu işlem için fokus ultrason hifu, örümcek ağı estetiği gibi yöntemler uygulanmaktadır. En yeni ameliyatsız boyun germe işlemlerinden biri olan Fokuslu Ultrason, derinin 9 mm,  6 mm, 4,5 mm, 3 mm veya 1,5 mm altına fokuslanmış olan fokus ultrason cihazı ile termal enerji işleminin yapılmasını sağlamaktadır. Deri altına gönderilen termal enerji dalgaları sayesinde cilt gergin ve daha sıkı bir yapıya kavuşmaktadır. Fraksiyonel radyo frekans, daha sık bilinen adı ile altın iğne yöntemi de ameliyatsız boyun germe işleminde kullanılan bir diğer yöntemdir.

Fokus Ultrason Hifu

Fokuslu ultrason cihazı ile boyun bölgesine temas edilmekte ve boyna ısı enerjisi yaymakta olan ses dalgaları iletilmektedir. Bu işlem cildin en derinlerini etkilemektedir.

Altın İğne

Bu yöntemde ucundan altın mikro iğneler bulunan özel bir cihaz kullanılmakta ve bu iğneler yardımı ile cildin sorunlu tabakalarına iyileştirici radyo frekansları gönderilmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek ağı estetiği yönteminde cilt yapısına uygun iplikler kullanılır. Bu iplikler deri altına işlenmekte ve boyun bölgesindeki sarkmalar bu sayede giderilmektedir. İnsan vücudu ile uyumlu iplerin kullanılması, bir süre sonra bu iplerin vücutta kaybolmasını sağlamaktadır.

Ameliyatsız Boyun Gerdirme

Ameliyatsiz boyun gerdirme uygulamasında sarkmalar giderilir.

Ameliyatsız boyun gerdirme, boyun bölgesinde oluşan sarkmaların giderilmesini, ince çizgilerin kaybolmasını, aynı zamanda dekolte bölgesinin de yenilenmesini sağlamaktadır. Boyunda oluşmuş olan yumuşamalar giderilmekte, yaşlı bir görünüme sahip olmanıza neden olan boyun sarkıklıkları toparlanmaktadır. Daha sıkı, daha genç ve daha pürüzsüz bir boyun bölgesi elde edilmektedir.

Bu işlem, 30 yaşını aşmış ve boyun bölgesinde sorunlar oluşmaya başlamamış olan kadın ve erkeklerin tamamında işe yaramaktadır. Gebelerde ve kanser hastalarında uygulanması tercih edilmeyen ameliyatsız boyun germe işlemi, uygulama bölgesinde açık yara ve kanamalı durumları olan kişilerde de işlem yapılması uygun değildir.

Ameliyatsız boyun sıkılaştırma işlemlerinde risk yoktur. Hasta aynı gün rutin hayatına devam edebilmekte, uygulama tamamlandıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi normal yaşantısını sürdürebilmektedir. İşlem anında herhangi bir kesi ya da hasar oluşmamaktadır.

Ameliyatsız boyun germe işlemi, kesinlikle acı veren yöntemler ile yapılmamaktadır. Cilt altına yararlı maddelerin enjekte edilmesi ya da cildin alt tabakasına özel cihazlar yardımı ile termal enerji gönderiminin sağlanması ile ortaya çıkan bu uygulamalardan önce gerekli görüldüğü takdirde anestezik etkisi bulunan kremler uygulanabilmektedir.

Fokus ultrason hifu ve altın iğne yöntemleri, tek seansta etkisini gösteren uygulamalardır. Etkisi 2 yıla kadar devam eden bu yöntemlerde seans yapma zorunluluğu bulunmamaktadır.

İşlemlerinin etkisi hemen hissedilmektedir. Ama uygulanan yönteme göre en bariz sonuçları görmek için 2 ila 3 ay arasında sabretmek gerekmektedir.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 547 gönderi
  • 8.458 takipçi
  • 8 takip