Nem Dolgusu

Nem aşısı, deride yaşanan su kaybı nedeniyle oluşan kırışıklık ve sarkmaları gideren, deriye tekrar esneklik kazandırılarak yeni kırışıklı ve sarkmaların oluşumunu geciktiren, yeni nesil bir estetik uygulamadır.

Su hayatın kaynağı olduğu gibi vücudumuz 4/3’ü de sudur. Sağlıklı bir yaşam için yetişkin bireyin günde 1,5 ila 2 litre su (çay, meyve suyu gibi değil) su içmesi gerekmektedir. Tüm vücudumuzda olduğu gibi cilt kalitesini korumak içinde çok önemlidir. Yeterli neme sahip cilt esnek ve canlı bir yapıya sahip olur. Nem kaybı ciltte kuruluk, çatlaklar, kırışıklık ve sarkmalar görülür. Yaşın arttıkça cildin nem tutma kabiliyetinde de zayıflama olması doğaldır. Kimi kişilerde de doğuştan nem tutma problemi de görülebilmektedir ayrıca Ramazan ayında meydana gelen diyet farklılığı, yoğun olarak güneşe maruz kalma gibi dönemsel sebeplerle de su kaybına bağlı kırışık ve sarkmaların görünmesine neden olabilir.

Nem Dolgusu ve Aşısının Amacı

  • Cildin nem dengesinin sağlanması ve su tutma kabiliyetinin arttırılması
  • Cildi daha canlı bir görünüm sağlamak
  • Yüzeydeki kırışıklıklar azaltmak ve yeni kırışıklıkların oluşmasını engellemek.
  • Cilt lekelerini ortadan kaldırmak.

Nem Dolgusu (Aşısı) Nasıl Uygulanır, Etkisi Ne Kadar Sürer?

Nem Dolgusu ve Nem Aşısı

Nem aşısı cerrahi bir uygulama değildir, lokal yada genel anestezi gerektirmez. Nem aşısı, deri dokusunun ihtiyacı olan vitamin, minerallerin yanı sıra derinin nemi tutması için doğal olarak ta ürettiği hiyalüronik asit içerir. Bu nedenle hiçbir ciltte yada vücutta alerjik reaksiyona neden olmaz.

Aşı sonrası cilt nemlendirilir ve su tutma kabiliyeti arttırılır. Aşı istenilen bölgedeki alana önce anestezi özelliği gösteren kremi sürülür ve ardından aşı cilt dokusuna enjekte edilir.

Nem aşısı daha çok dış etkenlere açık olan yüz, boyun, dekolte, gıdı ve el üzerinde uygulanmaktadır. Seanslar yaklaşık yarın saat sürer. Uygulama sonrası morarma ve kızarıklık çok nadir görünür. Oluşması durumunda 1-2 gün içinde tamamen geçer. Uygulama sonrası ilk gün içerisinde sıcak su ile duş almaması ve alkol tüketmemesi gerekir.

Giderilmek istenilen kırışıklık ve sarkmanın özelliğine göre seanslar tekrarlanabilir bu tekrarlar işlemin görünür etkisini artırırken aynı zamanda etki süresini uzatır. Doktorun onay verdiği 20 yaşın üstündeki tüm bireylerde uygulanabilir. Kanser tedavisi gören kişiler ve gebelerde uygulanması önerilmez.

Nem aşısı seans sonrası hemen etkisini gösterir. Tam etkisi için 4 hafta beklenmelidir. Bir yıl süreyle de etkisini koruyabilir. Ankara Nem dolgusu ve aşısı fiyatları uygulama alanı ve kullanılacak dolgulara maliyetine göre değişiklik gösterecektir.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 547 gönderi
  • 8.458 takipçi
  • 8 takip