Kılcal Damar Tedavisi

Özellikle kadınların en büyük sorunları arasında ger alan kılcal damar çatlaması, çeşitli birçok nedene bağlı olarak oluşabilmektedir. Çok fazla ayakta durma, ısı artışı, ayakları sarkıtarak uzun süreli oturma, kullanılan bazı ilaçlar ve daha birçok neden, varis ve kılcal damar çatlamaları görülebilmektedir. Bu tür kılcal damar çatlamalarına, yüz bölgesinde de oldukça sık karşılaşılmaktadır. Yüzde kılcal damar tedavisi bu problemler giderilir.

Alexandrite Lazer Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damar tedavisi

Bu lazer cihazı ile damarlarda bulunan kan içindeki oksijen ve demir taşıyan yapılar hedef alınmaktadır. Lazer cihazı ile damarlar üzerine atış yapılmakta ve lazerin yaydığı ısı ile sorunlu damarlar tahrip olmaktadır. Tahrip olan damarların artıkları vücut tarafından atılmaktadır. Bu yöntem kılcal damar ve 4 mm boyuta kadar olan varislerde etkilidir.

Kılcal damar çatlaması ya da varis, toplardamarların görevini tam olarak yerine getirememesinden kaynaklanmaktadır. Toplardamarların kanı kalbe yeterince etkili bir şekilde taşıyamaması, yer çekiminin de etkisi ile vücudun birçok bölgesinde varis oluşmasına neden olmaktadır. Kılcal damar tedavisi de bu sorunları gidermek için Alexandrite lazer cihazı ile uygulanmakta olan bir yöntemdir.

Kılcal Damar Tedavisi Uygulama Alanları

Kılcal damarların tedavisi özellikle bacak ve yüz bölgesinde yapılmakta. Çünkü bu bölgelerdeki kılcal damarlarda çok daha fazla çatlama ve benzeri etki görülmektedir.

Kılcal damarların tedavisi, kılcal damar çatlaması sonucu oluşan kötü görüntünün giderilmesi, damarların kanı kalbe çok daha etkili bir biçimde taşıması, dolaşımda yaşanan bu bozukluğun giderilmesini sağlamaktadır. Kılcal damarın tedavisi ile bacaklarda ve yüz gibi bölgelerde görülmekte olan sorunlar giderilmekte, varislerin yaratmış olduğu kötü görüntü ve ağrı gibi şikâyetlerin önüne geçilmektedir. Bu tedavi, hem erkeklerin hem de kadınların çok daha pürüzsüz bir cilde sahip olmasını sağlamaktadır.

Kılcal Damar Tedavisi Kimlerde İşe Yarar?

Lazer kılcal damar tedavisi ile yüz bölgesindeki kılcal damarlar giderilir.

Kılcal damarların tedavisi yüz ve bacak bölgelerinde kılcal dama ve varis sorunu olan kadın ve erkeklerin tamamında işe arayan bir yöntemdir. 20 yaşından büyük olan ve kılcal damarlar sorunu yaşayan herkese bu tedavi uygulanabilmektedir. Kalp hastaları, kanser hastaları ve hamile kadınlara uygulanması pek önerilmemektedir.

Kılcal Damar Tedavisi Hakkında Merak Ettikleriniz

Lazerle yapılan kılcal damar tedavisi riskli mi? 

Varis tedavisi ve kılcal damar giderme uygulamalarında herhangi bir sorun ya da riskle karşılaşılmamaktadır. Alexandrite lazer cihazı ile yapılan uygulama sonrasında hafif kızarıklıklar ve şişlikler oluşması normaldir. Bunlar kısa süre içinde geçecektir.

Kılcal damar tedavisi acılı bir işlem mi? 

Alexandrite lazer cihazı ile yapılan kılcal damar tedavisinde acı hissi oluşmamaktadır. İşlem öncesinde uygulanan anestetik kremler sayesinde acı oluşumu engellenmektedir.

Yüzde kılcal damar tedavi kaç seans sürüyor? 

Kılcal damar tedavisi için 4 seanslık bir uygulama yeterli olmaktadır. Uygulamalar 6-10 hafta aralıklar ile gerçekleştirilmektedir.

Kılcal damar tedavisinin etkileri ne zaman görülür?

Kılcal damarların tedavisi, etkisini kısa süre içinde gösteren bir uygulamadır. İkinci seans itibariyle sonuçlar kendini göstermeye başlamaktadır.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 547 gönderi
  • 8.458 takipçi
  • 8 takip