Boyun Gıdı Germe

İlerleyen yaş ile birlikte boyun dediğimiz çene altı bölgesinde sarkmalar oluşmaktadır. Söz konusu sarkma ve kırışıkları boyun gıdı germe estetik operasyonu ile kolayca giderilebilir. Germe işlemi; kulak arkasından yapılan kesik ile boyun derisi gerilir ve fazlalık alındıktan sonra estetik dikiş yapılarak operasyon tamamlanır.

Boyun Gıdı Germe, Toparlama Ameliyatı

Boyun gıdı germe ameliyatı ile sarkmalar toparlanır.

Genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyon yaklaşık 2 saat sürmektedir. Kesik kulak arkasında yapıldığı için görünür bir iz bırakmaz. Hasta bir hafta sonra günlük hayat rutinine rahatlıkla dahil olabilmektedir. Boyun gıdı gerdirme ameliyatı tek başına uygulanabileceği gibi yüzde istenen diğer estetik müdahaleler de birlikte uygulanabilmektedir.

Bir diğer boyun gıdı germe estetik müdahalesi de  Ultra Lifting HIFU Sistemi (Fokus Ultrason hifu) yöntemdir. Ses dalgaları kullanılan bu yöntem yaklaşık 30 dakikada tamamlanır. Bu yöntem sarkmanın fazla olmadığı boyunlarda uygulanır. Boyun gıdı germe ameliyatı yaptıranlar boyun bölgesindeki sarkmalardan kurtulmuş olmaktadır.

Boyun Gıdı Germe Estetiği

Boyun gıdı germe öncesi : Ameliyat öncesi hasta ve doktorunu yapacağı planlamaya göre cildin ne kadar gerileceği önceden planlanır. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi ameliyattan 10 gün önce aspirin gibi kanı sulandırıcı ilaç ve gıdalar kesilmelidir. İyileşme sürecini olumsuz etkileyen sigara kullanımı ise 3 hafta öncesinden bırakılmalıdır. Ameliyat sonrası ilk ayda saç boyaması kesinlikle yapılmamalıdır. Genel anestezi uygulanacağı için yine tüm genel anesteziler öncesinde olduğu gibi mutlaka gerekli kan tahlilleri yapılmalıdır. Planlama aşamasında kişinin daha önce geçirmiş olduğu ameliyat, kronik hastalık veya uzun tedavi gerektiren hastalığı olmuş ise doktorunu kesinlikle bilgilendirmelidir.

Boyun gıdı germe ameliyatı, boyun bölgesindeki gevşeklikleri gidermektedir.

Boyun gıdı germe sonrası: Ameliyat sonrası hasta operasyonu takip eden 2. günde taburcu edilir. Sıvı toplanmasını önlemek için kulak arkası bölgesine konulan dren operasyonun ertesi günü alınır. Bu sürede ameliyatlı bölgeye buz konularak iyileşmenin hızlanması sağlanır. Hasta taburcu edildikten iki gün sonra yıkanabilir. Ancak saçlar taranırken, yıkanırken ve makyaj yaparken cilde uygulanabilecek sert müdahalelerden kaçınmalıdır. Ameliyattan bir hafta sonra iş hayatına geri dönebilir ancak iki hafta sigara, alkol, sauna, ev işleri ve yüksek efor gereken aktivitelerden kaçınmalıdır. En önemli nokta ise doktorunuz size vereceği tüm tavsiyelere bire bir uymanızdır.

Ameliyatsız Boyun Gıdı Germe

Ultra Lifting HIFU Sistemi (Fokus Ultrason hifu)

Özel tasarlanmış medikal cihaz ile gerçekleştirilen bir boyun gerdirme yöntemidir. Ultrasonik ses dalgalarından faydalanılarak yapılan estetik işlem bir cerrahi işlem değildir, boyuna veya kulak arkası bölüme kesik uygulanmaz. Bu sebeple 30 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanır. Hasta işlem sonrası günlük hayatına hemen devam edebilir.

Bir seans yapılabileceği gibi üç seansta gerçekleştirilebilir. Doktorunuzun muayenesi sonrasında seans sayısına birlikte karar verilir. Ultrasonik boyun gerdirme işlemi hastanın özelliklerine göre 1 ile 3 yıl arasında etkisini korur. Ancak yoğun olan kırışıklık ve sarkmalarda bu yöntem genellikle uygulanmaz. Ultrasonik ses dalgalarının kişiye hiçbir zararı yoktur ve herhangi bir yan etki görülmez.

Boyun Gıdı Germe Ameliyatı İle İlgili Merak Edilenler

Boyun gıdı germe ameliyat riskli midir?

Boyun gerdirme estetik müdahaleleri, doktorunuzun gerçekleştireceği tetkikler sonrası ameliyatı onaylaması durumunda herhangi bir risk içermemektedir.

Boynumda iz kalır mı?

Estetik dikiş uygulanmaktadır. Bu sebeple görünür bir iz kalmaz. Aşılan kesi kulak arkasında kalacağı için tolere edilebilir bir iz kalsa da dışarıdan fark edilmesi çok çok zordur.

Germe ameliyatını kaç yaşında olmak gerekir.?

Genelde 55 yaş üstü hasta gurubuna uygulanmaktadır. Ancak erken yaşta cilt, yaşam biçimi ve kalıtıma bağlı olarak sarkma söz konusu ise daha erken yaşlarda da yapılabilir.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 547 gönderi
  • 8.458 takipçi
  • 8 takip