Lazer Liposuction

Lazer Liposuction ile Yağları Aldırma

Vücuttaki bölgesel olarak fazla olan yağların cerrahi olarak kanüllerle çekilmesi işlemine liposuction denir. Bölgesel yağ dağılımının fazla olduğu koşullarda etkin bir yöntem olup, kesinlikle kilo verme işlemi olarak görülmemelidir. Lazer liposuction yöntemi mutlaka hastane ortamında steril şartlarda ve plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Özellikle hormonal ve genetik farklılıklar nedeniyle her insanda çeşitli bölgelerde yağ depolanmasında farklılık görülmektedir. Kadınlarda bu bölgeler karın, kalça, basen, uyluk iç ve dış yüzleri, erkeklerde ise karın bölgesidir. Egzersiz ve diyet ile bu bölgelerde ciddi bir küçülme olmaz, bu yüzden en uygun liposakşın adayları özellikle bu bölgelerde yağ dağılımı fazla olan hastalardır.

Liposuction Sonrası Ciltte Sarkma Olur mu?

Lazer liposuction yöntemi ile yağ dokuları uzaklaştırıldıktan sonra ciltte sarkma azda olsa gözlenebilir. Cilt gerginliği ve elastikiyetinin iyi olması ameliyat sonrası hızlı bir toparlanma sağlar. Karın, uyluk ve kol bölgesinde yağla beraber ciltte de fazlalık mevcut ise o zaman germe işlemlerinin uygulanması gerekmektedir.

Lazer liposuction

Lazer Liposuction Hangi Bölgelerde Etkili Olur?

 • Karın ve sırt bölgesi
 • Diz iç ve dış kısımları
 • Kalça
 • Kollar
 • Uyluk iç ve dış yüzleri
 • Meme
 • Boyun (gıdı ve çene altı bölgesi)
 • Bacak

Liposuction’da Cerrahi Nasıl Uygulanır?

Ameliyat öncesi işlem uygulanacak alanlar belirlenir ve çizim uygulanır. Alanın genişliğine göre lokal ya da genel anestezi kullanılabilir. Tek seansta birden fazla alana liposuction yapılabilir. Bölgelere ulaşmak için birkaç adet 0.5 cm’lik kesiler yapılır. Bu kesilerden kanüller veya enjektörler yardımı ile kanamayı ve ameliyat sonrası oluşabilecek ağrıyı azaltacak özel bir sıvı verilir. Belirli süre bekledikten sonra negatif basınç sistemine bağlı farklı kanüller yardımı ile yumuşamış yağ dokuları uzaklaştırılır. Kesiler birer dikiş ile kapatılır, ameliyat sonrası kanama ve ödemi azaltacak özel bir korse giydirilerek operasyona son verilir.

Lazer Liposuction Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer liposakşın ile cilt atlındaki yağlar eritilerek alınır.

Ağrı genellikle ağrı kesicilerle rahatlıkla kontrol altına alınabilmektedir. Hastalar uygulanan anestezi şekline göre ameliyattan 1-6 saat sonra hastaneden ayrılabilmektedir. Korseyi yaklaşık 1 ay kullanması, şeklin muhafazası ve ödemin çabuk gerilemesi açısından önemlidir. İşe dönüş genellikle lokal müdahalelerde 1-2 gün sonra, geniş bölgelerde ise 1 hafta sonra olmaktadır. İşlem sonrası bazı bölgelerde morluklar oluşabilmekte o da 1-2 hafta sonra geçmektedir. Ödemin tam olarak gerilemesi 1 ayı bulmaktadır, liposuction işleminin sonucu tam olarak 2-3 ay sonra ortaya çıkmaktadır.

Liposuction sonrası tekrar aynı bölgelerde yağ oluşur mu?

Yağ hücrelerinin miktarı sabittir. Kilo aldığımızda bu hücreler genişlemekte kilo verdiğimizde büzüşmektedir. Bu işlem sonrası yağ hücrelerinin bir kısmı ortamdan uzaklaştırıldığı için kilomuza dikkat ettiğimiz sürece aynı bölgelerde yağ artışı olmamaktadır.

Lazer liposuction’ın farkı nedir?

Lazer liposuction yönteminde özel hazırlanmış sıvı verildikten sonra lazer ışını, fiberoptik prob vasıtası ile yağ hücrelerine uygulanır ve yağ hücrelerinin yumuşaması ve erimesi sağlanır. Bu yöntem ile hem yağ hücre miktarı azalır hem de ciltte gerginlik, sıkılık daha hızlı oluşur. Klasik yöntem ile karşılaştırıldığında kanama ve ödem oldukça minimaldir. Morarma hiç olmaz ya da çok az olur. İyileşme çok hızlı gerçekleşir.

Lazer Lipoliz Tedavisi Nedir?

Bölgesel olarak yağ fazlalığı olan hastalarda lokal anestezi ile liposakşın yöntemi yapılmadan lazer lipoliz ile yağlar yok edilebilir. Liposuctiondan farkı yağların aspire edilmemesi, kendiliğinden emilmeye bırakılmasıdır. Genelde tek seans yeterli olmakla birlikte uygulanacak bölgeye göre seans sayıları değişebilir. 2-3 ay aralarla seanslar uygulanabilir. Lipoliz sonrası hastalar hemen işe dönebilir.

Lazer lipoliz aynı zamanda ‘’Hiperhidrosis’’ yani aşırı koltuk altı terlemesi durumlarında etkili olup kalıcı bir çözüm sunar. Ankara lazer liposuction fiyatları uygulayıcıya ve işlem yapılacak alana göre değişeceği bilinmelidir.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
 • 468 gönderi
 • 4.675 takipçi
 • 381 takip