Lazer Lipoliz

Lazer lipoliz yönteminde, cilt sıkılaştırma özel olarak geliştirilmiş cihazlar ile gerçekleştirilir. Deri üzerinden bu uygulamada herhangi deri kesiği açılmaz. Deri üzerinden deri altı yağ dokusuna lazer ışınları gönderilir. Lazer yağ dokusunun zarını eritir. Zarı eriyen yağ dokusu vücut tarafından doğal yollarla vücuttan atılır. Lipoliz ile bölgesel incelme gerçekleştirilirken aynı zamanda deri de sıkılaşma yaratır.

Lazer Lipoliz Uygulaması

Lazer lipoliz

Lazer lipoliz uygulaması sonrası eriyen yağların vücut tarafında doğal yollarla atılması çok uzun sürmez. Uygulama sonrası derideki sıkılık hemen hissedilmeye başlanacaktır. Yağların atılım süreci hastanın bedensel ve fizyolojik özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Lazerli lipoliz sonrası doktorunuzun vereceği tavsiyelere uyulması yağ atılım sürecini hızlandıracaktır.

Lazer lipoliz işleminin etkisi, yağların sıvılaşması ile gözlenmeye başlar. Çünkü yumuşayan yağ dokularının olduğu alan sıkı bir şekilde fazlalık görünümü yaratmaz. Ödemlerin de kaybolduğu bu durumda, sıvılaşan yağların tamamen atımı ile asıl sonuçlar gözlenir. Bu süre biraz da uygulama yapılan hastanın kişisel durumuna bağlıdır. Hastanın yağ dokularını vücuttan atması uzun sürerse, hormonal yapısı ve beslenme şekli bu durumu geciktirirse bu işlemin başarısız olduğu anlamına gelmez. Sadece süreç biraz daha uzun sürebilir.

Lipolizin etkilerini uzun süre korumak için dengeli bir beslenme ve düzenli egzersiz çok önemlidir. Kilo alımını kolaylaştıracak bir yaşam şekli Lazer Lipoliz’in sonuçlarının ömrünü kısaltacaktır. Lazerli lipoliz bölgesel incelme amacıyla (göbek, karın, basen, bacaklar, kollar, gıdı ve boyun, sırt) bölgelerinde uygulanır. Lazer lipoliz yöntemi ile selülit oluşumları da giderilebilmektedir. Bu sayede portakal kabuğu görünümüne neden olan selülit azaltılarak giderilmiş olacaktır.

Lazerli Lipolizin Avantajları Nelerdir?

Lipoliz işleminde lazer kullanılarak yağlar eritilmektedir.

Lazerli lipoliz cerrahi bir işlem değildir. Bu nedenle hasta seans sonrası taburcu edilir. Kesi açılmadığı için herhangi bir iz bırakmamaktadır. İyileşme süreci yoktur, korse ve bandaj gibi uygulamalara gerek yoktur. Deri altı yağ dokuları doğal yollarla vücuttan atıldığı için deride sarkma ya da buruşma olmaz. Yağların doğal yollarla atılması derininde kendini yenilemesine fırsat verir.

Lazer Lipoliz İle Liposuctionın Farkı Nedir?

Lazer lipolizde deri altına herhangi bir cerrahi müdahale yapılmazken liposuction da deri altına sokulan özel aparatlarla yağ dokusu parçalanır ve eritilen yağlar drenler aracılığı ile vücut dışına atılır. Kimi liposuction uygulamalarında yağ dokusu lazerle parçasına de bu yağlar drenlerle dışarı atılır. Lazer liposuction bölgesel incelme için uygulanırken liposuction ile alınan yağ dokusu çok daha fazla olmaktadır. Kısacası lazer lipoliz kozmetik bir işlem, liposuction ise cerrahi metodların kullanıldığı estetik bir operasyondur. Lipolizde iyileşme süreci yokken, liposuctionda uygulama alanı ve alınan yağ miktarına göre en az 2-3 gün dinlenmek gerekir.

Lipoliz Cilt Sıkılaştırma, Yağ Parçalama İşleminde Merak Edilenler

Lipoliz kimlere yapılır?

Cerrahi bir işlem değildir. 18 yaşından büyük tüm bireylere uygulanabilir. Hamile , emzirme dönemlerinde ve kanser tedavisi gören kişilerde Lazer lipoliz cilt sıkılaştırma yöntemi uygulanmaz.

Lipoliz in etkisi kalıcı mıdır?

Lazer lipoliz sonrası dengeli bir beslenme ve düzenli egzersiz yaptığını takdirde etkilerini çok uzun süre korur.

Lipoliz sonrası günlük hayatıma ne zaman dönebilirim?

Lipoliz sonrası hasta günlük hayatına sorunsuz bir şeklide hemen dönebilir.

Lipoliz ağrılı bir uygulama mıdır?

Lipolizde kesi vb cerrahin uygulama olmadığı için ağrı yadda sızı görülmez. Uygulama bölgelerinde oluşacak kızarıklıklar çok kısa sürede yok olacaktır.

@hlctipmerkezi
Takip Et
Özel Ankara HLC Plastik, Rekonstrüktif ve Cerrahi Merkezi
  • 468 gönderi
  • 4.675 takipçi
  • 381 takip