Tüylerden Lazer Epilasyon İle Kalıcı Kurtulmak

Vücutta erkek veya kadın fark etmeksizin, belirli bölgelerde sürekli olarak tüy çıkışı meydana gelir. Yoğunluğu, rengi, sertliği de göz önünde bulundurulduğunda, tüylerin oldukça büyük sorunlara neden olduğu görülür. Tüylerden lazer epilasyon ile kalıcı kurtulmak için üç farklı epilasyon türü, kişiye uygun olarak seçilir ve uygulanır. Epilasyonla ilgili en çok sorulan sorular arasında şunlar yer alıyor;

Lazer Epilasyon Tüylerden Kalici KurtulmakLazer Epilasyon Nasıl Yapılır? Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer ile epilasyonun yapılmasıyla ilgili süreçte üç farklı lazer tekniği kullanılıyor. Alexandrite, ND yag ve diote yöntemlerinin tümüyle, vücudun belirli bölgelerine kalıcı olarak epilasyon yapılabiliyor. Epilasyon öncesinde bölgedeki tüylerin tıraş edilmesi, lazer işleminin cilt üzerinde epilasyon cihazlarıyla yapılmasını sağlayacaktır.

Bikini Bölgesine Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Bikini bölgesine yapılacak olan lazer epilasyon, cilt üzerindeki tüy yapısını düzenlemeye yapıcı bir işlemdir. Bu nedenle özellikle cinsel organa zarar verecek, kısa veya uzun vadeli olarak sorun yaşamanıza yol açacak bir yapıya sahip değildir. Bacakta olduğu gibi, bikini bölgesine de yapılması uygundur.

Lazer Epilasyon Acıtır Mı?

Lazer epilasyon, vücutta uygulandığı bölgede anlık yanma hisleri oluşturur. Acıya duyarlılığa bağlı olarak çok veya az acıma durumu değişse de, çözümüne göre ağdayla kıyaslandığı taktirde daha avantajlı olarak görülüyor.

Seanslar Arasında Jilet Kullanılır Mı?

Seanslar arasında birkaç hafta bulunduğu için, tüyler de bu süre içerisinde uzamaya devam ediyor. Hiçbir şekilde ilk seanstan sonra jiletle veya ağdayla alınmamaları gerekir. Seanslar arasında bölgenin tıraş edilmesi veya ağda yapılması, seans sayısının uzamasına yol açacaktır.

Epilasyon Yapılan Bölgede Tüyler Tekrar Çıkar Mı?

Epilasyon yapılan bölgenin bünyesinde tekrar tüy oluşma ihtimali bulunur. Koltukaltı ve alt bacak gibi bölgelerde bu ihtimal son derece düşük olmasına karşın, özellikle yüzde ve üst bacakta eskisi gibi olmasa da tüy çıkabilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Tüylerin Çıkma Nedenleri

Lazer epilasyonu olduktan sonra çok uzun süre boyunca tekrar tüy oluşumu görülmezken, birkaç ay sonra yeniden çıkış görülebilir. Bu tarz durumların oluşmasına yol açan nedenler arasında hamilelik, hormon bozuklukları ve yaş geliyor.

Hangi Bölgelerde Tüyler Tekrar Çıkmaz?

Etkili sonuç alınabilen, uzun süre boyunca tüylerin tekrar çıkmadığı bölgeler arasında koltukaltı, alt bacak ve bikini bölgeleri bulunuyor. Üst bacak, kollar ve yüzde gerçekleştirilen seanslarda belirli süre tüy oluşumu gözlenmiyor. Bu bölgelerdeki cilt yapısının daha farklı olması, tüy yoğunluğunun ve tüy özelliğinin değişik olması nedeniyle yeniden tüy çıktığı görülebiliyor. Lazerlerin seans yoğunluğunun artırılması, yüz gibi bölgelerdeki tüy yoğunluğunu azaltsa da kesin bir çözüm olarak kullanılamıyor.

Kaç Seans Lazer Epilasyon Yapılmalı?

Lazer epilasyonların yapılmasıyla ilgili seans sayıları, bölgedeki kıl yoğunluğuna ve inceliğine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda cilt yapısı, tüy durumu da kişiden kişiye değişebildiği için seans sayılarında düzenlemeler yapılabiliyor. Özellikle bacak ve bikini bölgesi için altı seans, önemli ölçüde incelmenin görülmesini sağlıyor. Tüylerden lazer epilasyon ile kalıcı kurtulmak için 4 ila 8 seans arası idealdir. Altı seansta net sonuç alınamadığı durumlarda, sekiz seansla bölgedeki tüy sertliği ve yoğunluğu da azaltılmış oluyor.  https://www.hlc.com.tr/lazer-epilasyon/ sayfasına giderek bu tedavi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.