Saç Pigmentasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç pigmentasyonu uygulaması daha çok saç simülasyonu diye bilinmektedir. Saçlarının yoğunlu ve hacminden şikayetçi olan kadınlara da erkeklerde de pigmentasyon işlemi uygulanabilmektedir. Fiyat bakımından inceleme yapılırsa sizi saç durumunuza göre pigmentasyona ödemeniz gereken tutarın farklılık göstereceği bilinmelidir. Saç pigmentasyonu işlemin uzman kişiler tarafından size uygulandığından emin olmalısınız. Saç derisi oldukça hassas olduğu için kişilerin uzman seçimi konusunda çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Pigmentasyon denildiği aman aklınızda herhangi bir işlem canlanmıyorsa aklınıza kaş doldurma aşamasını getirmelisiniz. Kaş doldururken nasıl olmayan kılları varmış gibi gösterip kontür uygulayabiliyorsanız aynısı gelişen teknoloji ile beraber saçlar için de mümkündür.

Sac Pigmentasyonu Simulasyonu HakkindaSaç pigmentasyonu hakkında bilinmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olmadan bu işlemi yaptırmaya karar vermemelisiniz. Uzman seçiminizde dikkatli olursanız ve uygulama merkeziniz de oldukça güvenilirse işlemin sonucunda oldukça memnun olacağınız garanti edilmektedir. Saç simülasyonu olarak adlandırılan bu uygulama, günümüzde seyrek saçlara ve kel bölgelere sıkça uygulanmaktadır.

Hangi durumlarda saç pigmentasyonu işlemi uygulanabilir?

Saç derinizde saçın çıkmasını engelleyen bir yara ya da yanık izi arsa saç pigmentasyonu kolaylıkla uygulanabilir. Özellikle yanık olan alanlarda yeniden aç çıkma ihtimali olmadığı belirtilmelidir. Bunun yanı sıra kellik meydana gelmesinden ötürü saç çıkmayan bir alan ya da seyrekleşmiş bölgeler de olabilir. Bu alanların her birinde dilediğiniz gibi pigmentasyon uygulayabilirsiniz. Saçlarınız bu işlem sonrasında çok daha dolgun ve yoğun görünecektir.

Saç simülasyonu kimler yaptırabilir?

  • Saçların dökülmesi ile kafa yapısında seyrekleşme olan kişilerde,
  • Saç ekimine uygun olmayan donör bölge yetersizliği durumlarında,
  • Saç ekimi işlemi olmak istemeyen kişilerde,
  • Yara ve yanık izlerine sahip kişilerde,
  • Daha yoğun bir görünüm elde etmek isteyen kişilerde.

Saç pigmentasyonu cerrahi bir işlem midir?

Özellikle kişilerin en çok merak ettikleri soru bu işlemin ameliyat gerektiren bir yöntem olup olmadığıdır. Pigmentasyon işleminin cerrahi bir boyutunun olmadığı belirtilmelidir. Herhangi bir anestezi dahi almadan küçük dokunuşlar ile saçınızı yeniden tasarlama imkanını elde edebilirsiniz.

Saç ekimi sonrasında uygulanabilir mi?

Saç ekimi ve simülasyon işlemleri bir araya geldiği zaman ortaya çıkacak olan sonucun muhteşem olacağından emin olabilirsiniz. Saç ekiminde tutmayan bölgelere pigmentasyon uygulanarak eksiklikler giderilebilir. Hatta bu işlemler paket olarak da uygulanabilmektedir. Bu şekilde elde edildiği aman ödenmesi gereken tutar bir kademe daha düşük olmaktadır.

Saç derisinde herhangi bir hassasiyet meydana getirecek midir?

Saç derinizde bir hassasiyet ya da tahriş meydana gelmeyecektir. Tabi ki uygulanacak olan işlem öncesinde size bir alerji testi uygulanacaktır. Bu alerji testi sonrasında vücudunuzun boyaya reaksiyon verip vermeyeceğini de öğrenebilirsiniz. Çok büyük bir tahriş meydana gelmese bile işlem sürecinde güneşten uzak durmak sizin için oldukça önemlidir. Güneş saç derisinin normal koşullarda bile kızarmasına ve kurumasına neden olabilmektedir. Bu sebeple kış mevsiminde pigmentasyon uygulatmanız sizin için daha avantajlı olacaktır.

Saç pigmentasyonu hakkında bilinmesi gerekenler hakkında hali hazırda aklınıza takılanlar olursa bunu kullanıcı yorumlarından edinebilirsiniz. Daha önce bu işlemi uygulatmış olan kadınların ve erkeklerin yorumları sizin karar vermenize yardımcı olacaktır. Cerrahi bir işlem olmasa da uzmanınızın sizden yapmanızı tavsiye ettiği iyileşme adımlarına dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Daha detaylı olarak https://www.hlc.com.tr/sac-simulasyonu/ sayfamızdan gerekli bilgileri edinebilirsiniz.