Saç Ekimi ile İlgili Merak Edilenler

Saç ekimi ülkemizde en çok rağbet gören estetik dokunuşların başında gelmektedir. Saç dökülmeleri sadece kadınların değil erkeklerin de en çok muzdarip oldukları sorunların başında gelmektedir. Türkiye saç ekimi ve diğer estetik branşları kapsamında en kaliteli hizmet veren ülkelerin başında gelmektedir. Bu sebeple saç sorunu yaşıyorsanız kendinizi doktorlara ve konunun uzmanlarına emanet etmekten çekinmemelisiniz.

Saç Ekimi Hakkında Merak EdilenlerSaç ekimi ile ilgili merak edilenler özellikle erkekler tarafından sıkça araştırılmaktadır. Saç ekimi yaptıracak olan kişilerin işlem hakkında karar vermeden önce muhakkak şu noktalar hakkında fikir sahibi olmaları gerekmektedir;

Tıraşlı saç ekimi mi tıraşsız saç ekimi mi tercih edilmelidir?

Tıraşlı saç ekimi genellikle erkeklerin çok da yanaşmadığı o tane tane saçların çıkmaya başlama görüntüsünü ortaya koymaktadır. Fakat tarihçe bakımından tıraşlı olan yöntemin daha eskiye dayandığının da altı çizilmelidir. Tıraşsız olanda bir iki gün boyunca saçınızın kendini toparlamasına izin verirseniz hiç kimsenin sizin saç ektirdiğinizden haberdar olmayacağının garantisi verilmektedir.

Doğal görünüme sahip sık saç ekimi yapılabilir mi?

Saç ekiminin amaçlarından biride saçların doğal görümünde olması ve saçsız alanın yeterli bir şekilde saçlandırılmasıdır. Yeterli donör bölgenin bulunması durumunda sık saç ekimi yapılabilir. Ense ve yanlardan alınan saç ektirme işleminin dışında vücut kıllarından da ekim işlemi yapılabilmektedir.

Saç ekim operasyonu acı veren bir işlem midir?

Saç ekimi ilk uygulamaya başlandığı zamanlarda acı veren bir işlem olarak anılsa da son senelerde bu tür bir acının adından bile bahsetmek söz konusu değildir. Hiç hissetmeden dahi bu ekim gerçekleştirilebilmektedir. Siz de uzman ellere kendinizi bıraktığınızdan eminseniz asla acı duymayacağınız da belirtilmelidir.

Saç ekimi sonrasında yeni saçlarım ne zaman çıkar?

Ekim sonrasında saçlarda şok dökülme görülecektir. Bu şok dökülme ilk 3 ay içerisinde gerçekleştir. Bu üç ay sonrasında ise yeni saç kökleri uzamaya başlayacaktır. Ekim işleminde net sonuçların alınabilmesi için 8 – 12 aylık bir süre yeterli olmaktadır.

Saç ekim yönü önemli midir?

Uzmanların en çok dikkat ettikleri noktaların başında saç ekim yönü gelmektedir. Bu saçların doğal bir duruş sergileyebilmeleri için ekim yapılmayan bölgeler ile uyumlu bir yöne sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde görünümün çok da hoş olmayacağı eklenmelidir.

Yeniden dökülme meydana gelecek mi?

Ekim yapıldıktan sonra bütün köklerin saç derisine tutunması mümkün olmayabilir. Bu nedenle öncelikli olarak kendinizi ilk etapta karşılaşacağınız ufak çaplı da olsa bir dökülmeye hazırlamalısınız. Daha sonrasında ekim sorunsuz bir biçimde tamamlandıysa bu kökler yeniden canlanacaktır.

İyileşme sürecinde nelere dikkat edilmelidir?

Saç derisi oldukça hassas bir bölgedir. bir de ekme gibi bir operasyonun tamamlanması sebebi ile saç derisinin bir kademe saha hassas bir hale gelebileceği de vurgulanmalıdır. Bu nedenle kesinlikle güneşe çok direkt bir şekilde maruz kalacağınız mevsimlerde ekim gerçekleştirmemelisiniz. Aksi halde cildiniz direkt olarak tahriş olacaktır. Güneş ışınlarından, agresif bakım yağlarından ve şampuanlardan uzak durmalı doktorunuzun size önerdiği aşamada işlerinizi gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

Saç ekimi ile ilgili merak edilenler bu biçimde sıralanmaktadır. Yine de aklınızda konu ile alakalı herhangi bir soru işareti varsa daha önce işlem gerçekleştirmiş olan kişilere bir danışabilirsiniz. Kadınların da erkeklerin de kıl kökü sayısına ya da alan bakımından ekim yapılacak bölgenin zorluğuna göre ödemeleri gereken tutarda farklılıklar söz konusu olacaktır.