Burun Estetiği ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Estetik branşlarına bakıldığı zaman en sık dikkate alınan ve kadınların da en sık ilgi gösterdikleri alanların başında burun estetiği ameliyatı gelmektedir. Burun estetiğinde işinin uzmanları olan doktorların ülkemizde sıklıkla karşılaşılabilir nitelikte olduğunun da altı çizilmelidir.

Burun Estetigi Bilmeniz Gerekenler

Burun estetiği söz konusu olduğu zaman ve diğer estetik branşlarında orta doğudan ve balkanlardan oldukça fazla kişinin operasyon geçirmek için seçmiş oldukları merkezler Türkiye temelli olmaktadır. Tıp turizminin odak noktalarının başında ülkemiz gelmektedir.

Burun estetiği operasyonu geçirmeden ya da bu konuda kesin bir karara varmadan önce kişilerin konu hakkında merak ettikleri noktalara bir açıklık getirilmelidir. Başlıca burun estetiği ile ilgili bilmeniz gerekenler şu biçimde sıralanmaktadır;

Estetik burun ameliyatı açık mı yapılır kapalı mı yapılır?

Burun operasyonu ameliyatı her iki türlü de gerçekleştirilebilmektedir. Açık olan ameliyatlarda burnun üzerinde bulunan deri açılmakta ve operasyon bu biçimde tamamlanmaktadır. Kapalı olanlarda ise ancak küçük müdahaleler gerçekleştirilebilmektedir.

Burun ucunu daha kalkık hale getirmek mümkün müdür?

Son dönemlerde en sık yapılan ameliyat türlerinin başında burun ucu kaldırma gelmektedir. Burun ucunun kalkık hale getirilmesi için etli bir yapı söz konusu ise bu et o bölgeden alınmaktadır. Et değil kıkırdak üzerinde değişiklikler yapılacaksa küçük bir operasyon ile burun ucunu daha kalkık bir hale getirme imkanını elde edebilirsiniz.

Estetik burun ameliyatının planlaması nasıl yapılır?

Burun ameliyatı öncesinde kişi muayene edilerek burun yapısındaki sorunlar ele alınmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte operasyonun planlaması 3 boyutlu yapılabilmektedir. Ameliyat öncesi yapılacak burun yapısı tasarlanmaktadır. Bu sayede istenilen sonuçlara yakın bir doğal burun oluşturulur.

Burun estetiği operasyonu sonrası neden morluk oluşur?

Burun kıkırdağında ve kemik yapısında değişimler yapıldığı zaman ister istemez ne kadar uzman ellerde operasyon tamamlansa da kişilerin özellikle burun kenarları ve göz altlarında morluklar yer alabilmektedir. Bu morluklar ile alakalı endişe duymamalısınız. Yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde morlukların azalmaya başladığını siz de görebilirsiniz.

Estetik sonrası yüzünüzde bir ameliyat izi kalacak mı?

Bütün adımlar estetik kaygı ile atıldığı için dikişlerden tutun operasyon gerçekleştirilen adımlara kadar her bir noktada asla iz kalmaması için gerekli olan işlemler doktorlar tarafından yapılacaktır. Ameliyat sonrasında asla burun kısmınızda bir iz kalmayacaktır.

Acılı bir süreç midir? Burun estetiği sonrası iyileşme süreci?

Geçmiş senelerde acılı bir süreç olarak tanımlansa da tıpta meydana gelen son değişimler ile beraber burun estetiğinin kısa bir süre içerisinde uygulanabilecek bir yapıda olduğunun altı çizilmelidir. Ağrı konusunda da herhangi bir sorun söz konusu olmamaktadır. Tedavi aşamasında uygulanan yerinde yöntemler ile iyileşme süreci de oldukça hızlanmıştır.

Burun estetiği ile ilgili bilmeniz gerekenler bu biçimde açıklanabilir. İyileşme sürecinde bulunduğunuz ortamın çok sıcak olmamasına ve buz kompreslerinizi de sürekli olarak uygulamaya dikkat etmelisiniz. Estetik uygulaması kadar bunun sonrasında ortaya koyulacak olan iyileşme süreci ve pansuman amaları da büyük bir önem arz etmektedir. Burun estetiği denildiği zaman akla gelen ülkelerin başında Türkiye geldiği için kendinizi uzmanla gönül rahatlığı ile emanet edebilirsiniz.

Burun estetiğinden sonra oluşabilecek riskler nelerdir?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi operasyon sonrası riskler mevcuttur. Oluşan komplikasyonların başında ağrı ve göz altı morlukları gelmektedir. Bu durumda basit ağrı kesiciler kullanılır.  Burun yapısında oluşabilecek herhangi bir olumsuz görünümde ise revizyon burun ameliyatı yapılmaktadır. Bu sayede burun yapısı yeniden şekillendirilir.

https://www.hlc.com.tr/burun-estetigi/ sayfasından daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.